لیفت سانترال لب چیست؟

لیفت سانترال لب چیست؟

سانترال لب یا همان لیفت لب یک روش برای بالا کشیدن لب‌ ها با جراحی سرپایی است. در این روش، فاصله لب بالا از بینی کاهش پیدا می‌کند و وسعت ناحیه قرمز رنگ لب افزایش پیدا خواهد کرد. به دلیل تأثیر بسیار زیادی که شکل لب‌ ها در زیبایی افراد دارد، عمل‌ های جراحی زیبایی اهمیت زیادی پیدا کرده‌اند. اگر می‌خواهید شکل لب‌ های خود زیباتر شود، بهتر است جراحی لیفت سانترال لب را برای خود در نظر بگیرید. در ادامه با دکتر سعید ساعدی همراه باشید تا اطلاعات بیشتری در این باره کسب کنید.

مزایای جراحی لیفت سانترال

مزایای لیفت سانترال لب زیاد است و اگر به درستی انجام شود، مورد رضایت بیمار نیز قرار خواهد گرفت. با افزایش سن، برخی بخش ‌های صورت کشیده می‌شوند و طول آنها افزایش پیدا می‌کند. می‌توان برای رفع این مشکل از شیوه ‌های نوین در علم پزشکی استفاده نمود. یکی از بخش‌ هایی که با افزایش سن شکل ظاهری خود را از دست می دهد لب‌ ها هستند که با جراحی سانترال لب می‌توان تغییرات را تحت کنترل درآورد و شکل ظاهری آنها را جوان ‌تر کرد. از مزایای سانترال لب این روش می‌توان به برجسته تر شدن آنها و افزایش زیبایی در چهره اشاره کرد. شما می توانید توضیحات بیشتری در این باره را در ویدیو لیفت سانترال لب مشاهده کنید.

عوارض جراحی لیفت سانترال لب

وقتی صحبت از جراحی باشد، بدون شک باید عوارض آن را نیز در نظر گرفت. در کنار مزایا لیفت سانترال لب، این نوع عمل، مانند هر نوع جراحی دیگری، عوارض خاص خود را دارد. البته شدت عوارض لیفت سانترال لب به میزان مهارت پزشک و تجهیزاتی که برای جراحی استفاده می‌کند، ارتباط زیادی دارد. بنابراین، لازم است در انتخاب بهترین پزشک متخصص جراح زیبایی، نهایت دقت خود را به کار گیرید.

برخی از عوارضی که ممکن است فرد بعد از جراحی لیفت لب به یک یا تعدادی از آن‌ ها دچار شود عبارت‌ اند از:

 1. زخم‌ ها و اسکار های ناشی از برش‌ های جراحی
 2. کند بودن سرعت ترمیم زخم‌ ها و بهبودی آن‌ ها
 3. خونریزی حین عمل و یا بعد از آن
 4. آسیب رسیدن به رشته ‌های عصبی موجود در لب‌ ها و یا ناحیه بینی و لب ‌ها
 5. واکنش ‌های ناشی از حساسیت به بیهوشی
 6. ایجاد تورم و کبودی در ناحیه تحت جراحی
لیفت سانترال لب چیست؟

مراقبت های قبل از جراحی لیفت سانترال لب

پیش از انجام جراحی لیفت سانترال لب شما باید مراقبت هایی را انجام دهید تا بهترین نتیجه برای شما اتفاق بیفتد. برخی از این مراقبت ها عبارتند از:

 1. بهتر است در صورت مصرف دارو های خاص، با پزشک خود هماهنگ شوید تا متوجه شوید که چند روز قبل ‌از عمل باید مصرف این دارو ها را قطع کنید یا میزان مصرف را پایین بیاورید.
 2. چند روز قبل ‌از انجام عمل، از مواد آرایشی استفاده نکنید تا تمامی آلودگی ‌های مربوط به لوازم آرایشی از روی صورتتان پاک شوند.
 3. به هیچ‌ عنوان دخانیات و مشروبات الکلی مصرف نکنید.
 4. در صورتی‌ که به هرگونه دارویی حساسیت دارید، پیش‌ از عمل به پزشک خود اطلاع دهید تا مشکلی حین عمل برای شما پیش نیاید.

مراقبت های بعد از جراحی لیفت سانترال لب

توجه به مراقبت های قبل بعد لیفت سانترال نیز همانند مراقبت های قبل مهم است و باید درباره آنها اطلاعاتی کسب کنید. از جمله مراقبت های قبل از لیفت سانترال لب می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. بعد از انجام این عمل به‌ هیچ‌ عنوان فعالیت ‌های سنگین بدنی انجام ندهید.
 2. در صورت احساس درد زیاد، با پزشک خود مشورت کنید.
 3. حتماً دارو هایی که برای شما تجویز شده را سر موقع مصرف کنید.
 4. حداقل تا 4 روز بعد از انجام لیفت سانترال لب آرایش نکنید.
لیفت سانترال لب چیست؟

کاندید مناسب برای جراحی لیفت سانترال لب

برای انجام جراحی لیفت سانترال لب، برخی ویژگی‌ های ساختاری در صورت باید در نظر گرفته شود. افراد به زیبایی لب ‌های خود اهمیت می‌دهند و می‌خواهند لبخند زیباتری داشته باشند، می‌توانند به عمل جراحی لب اقدام کنند. افرادی که علاقه‌ای به استفاده از پرکننده ‌های لب ندارند و لب‌ ها حالت غیر طبیعی پس از استفاده از آنها می‌دهند، می‌توانند لیفت سانترال لب انجام دهند.

همچنین، افرادی که قبلا جراحی بینی انجام داده و دچار افتادگی لب بالا شده‌اند، وقتی که در هنگام لبخند زدن دندان ‌های جلوی آنها از طریق لب‌ ها پوشانده می‌شوند، می‌توانند لیفت سانترال لب را انجام دهند. افرادی که به صورت ژنتیکی لب بالای کوچک دارند و می‌خواهند لبخند جذاب ‌تری داشته باشند هم می‌توانند از این جراحی بهره ببرند. عمل لیفت سانترال لب برای افراد که به دلیل افزایش سن دارای چین و چروک‌ های اطراف دهان خود هستند می توانند برای بازیابی شادابی و جوانی صورت خود از لیفت سانترال لب استفاده کنند.

ماندگاری جراحی لیفت سانترال لب

لیفت سانترال لب با تکنیک های مختلفی انجام می شود. ماندگاری لیفت سانترال لب به مهارت جراح و نوع تکنیک بستگی دارد. اگر جراح تان ماهر باشد و نیاز شما را به درستی تشخیص دهد، می توانید از زیبایی دائمی لب های خود لذت ببرید.

دوران نقاهت جراحی لیفت سانترال لب

بیشتر از 6 تا 8 هفته لازم است تا منطقه جراحی بهبود یابد. تورم پس از یک هفته کاهش می‌یابد. تا چند ماه پس از جراحی لیفت سانترال لب، ممکن است احساس کنید که لب ‌های شما سفت و کشیده شده‌اند که این وضعیت کاملاً طبیعی و عادی است.

هزینه جراحی لیفت سانترال لب

 1. هزینه سانترال لب وابسته به عوامل مختلفی است. از این عوامل می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:
 2. نوع عمل و میزان تجربه و تخصص پزشک
 3. داروهایی که پزشک پیش و پس از عمل برای شما تجویز می‌کند نیز تاثیر زیادی در هزینه نهایی دارد.
 4. مدت زمان عمل و تغییراتی که قرار است روی لب‌های شما اعمال شود از عوامل موثر دیگر در این هزینه می‌باشد.

امیدواریم با مطالعه این مقاله اطلاعات مفیدی کسب کرده باشید.

نظر یا سوالی دارید؟
* نظر شما پس از تایید نمایش داده می شود.