نکات مهمی که باید در ورزش با کش رعایت کنید

نکات مهمی که باید در ورزش با کش رعایت کنید

کش های ورزشی یا کش های مقاومتی، یکی از بهترین انتخاب ها برای تمرینات استقامتی و قدرتی هستند. این کش ها که با درجه بندی های متفاوتی در بازار عرضه می شوند، می توانند یک گزینه عالی برای تمرینات خانگی باشند. دامنه حرکتی با این وسیله ورزشی بسیار زیاد و متنوع است و با استفاده از آن می توان تمامی عضلات بدن را به خوبی تمرین داد. ورزشکارانی که به دنبال تناسب اندام و کاهش وزن هستند توجه ویژه ای به این دسته از تمرینات دارند. ورزش کردن با کش های مقاومتی در صورتی که به طور صحیح باشد، مزایای زیادی به همراه دارد.

همچنین بخوانید: برنامه بدنسازی با کش سه روز در هفته

از آنجا که استفاده از این وسیله ساده بوده و هزینه تامین آن نیز مناسب می باشد، طرفداران زیادی دارد و همه روزه تمرینات متنوع و مختلفی با آن ارائه می شود. اگر شما هم طرفدار این کش ها هستید، این مقاله را دنبال کنید تا راه های پیشگیری از آسیب دیدگی ناشی از تمرین با آن ها را بیاموزید.

نکات مهمی که باید در ورزش با کش رعایت کنید

بدن خود را به صورت صحیح نگه دارید

وضعیت بدن خود را بررسی کنید و دقت داشته باشید که به شکل صحیح ایستاده باشید. در هنگام تمرین زانوهای خود را کمی خم کنید و آن ها را قفل نکنید. شانه ها و باسن می بایست در راستای هم قرار بگیرند. اجازه دهید ستون فقرات انحنای طبیعی خود را حفظ نماید.

نکات مهمی که باید در ورزش با کش رعایت کنید

دم و بازدم را فراموش نکنید

یکی از اصلی ترین نکات در هنگام تمرین با کش، توجه به تنفس است. آرام و شمرده نفس بکشید و هرگز نفس خود را حبس نکنید. دم و بازدم مرتب بسیار مهم و ضروری است و می تواند تحمل جسمانی و عضلانی شما را افزایش دهد. پس مرتب به خود یادآوری کنید: دم، بازدم!

همچنین بخوانید: برنامه بدنسازی در خانه با وزن بدن

وقت کافی برای تمرین با کش بگذارید

در صورتی که انجام تمرینات در ابتدای ورزش برای شما راحت است، سریعا به دنبال حرکات سخت تر و تمرینات پیچیده تر نروید، صبر کنید و برای تمرین خود وقت بگذارید. توجه داشته باشید که هر تمرین را می بایست حداقل ۳ ست و به تعداد ۱۰ الی ۱۵ بار تکرار کنید. همیشه به دنبال پیشرفت آهسته و ثابت باشید.

شما می توانید تصاویر برخی از تمرینات ساده را در عکس زیر ببنید:

نکات مهمی که باید در ورزش با کش رعایت کنید

کش را با سرعت رها نکنید

مراقب باشید وقتی کش را در حین تمرین کشیده اید، آن ها را با سرعت رها نکنید، زیرا این کار می تواند آسیب های جدی را بهمراه داشته باشد. کش را به آرامی رها کنید.

کش ها بیش از حد نکشید

توجه داشته باشید که کش ها را فراتر از توان کششی که دارند نکشید و آن ها را بیش از ظرفیتشان مورد استفاده قرار ندهید. توان هرکش تقریبا ۲/۵ برابر طول آن است.

نکات مهمی که باید در ورزش با کش رعایت کنید

تعدادی تمرین مبتدی با کش

  • اسکات: اسکات که یک حرکت مناسب و مفید برای تقویت عضلات پا به حساب می آید را می توانید با استفاده از کش های ورزشی انجام دهید. این روش باعث می شود عضله شما فشار بیشتری را متحمل شده و بیشتر تقویت شود.
  • تقویت بالاتنه: با استفاده از کش های مقاومتی می توانید به عضلات بالاته نیز فشار کافی را وارد کنید. به منظور تقویت این عضلات می بایست کش را موازی با قفسه سینه به یک میله یا ستون وصل کنید و سپس با کشش مناسب بازوها را تا کنار بدن عقب بکشید.
  • تمرین شانه ها: کش را بالای سر خود نگه دارید و دست هایتان را در امتداد سرشانه از یکدیگر دور کنید.
  • تقویت عضلات پشت: روی زمین بنشینید، پشت خود را صاف نگه دارید و پاهای خود را دراز کنید و سپس کش را با کمک پای خود نگهدارید و دو سر آن را با دست بگیرید و دست های خود را به سمت عقب بکشید. این تمرین می تواند به تقویت عضلات کمر کمک کند.


منبع: onlymyhealth

نظر یا سوالی دارید؟
* نظر شما پس از تایید نمایش داده می شود.