کاهش وزن همیشگی با اسلیو معده

کاهش وزن همیشگی با اسلیو معده

امروزه زیبایی و سلامت جسمانی از اولویت‌های مهم هر فردی است. چاقی یکی از مهمترین عواملی است که علاوه بر اینکه ظاهر شما را تحت تاثیر قرار می‌دهد، بر سلامت جسمی شما نیز تاثیر می‌گذارد، به همین جهت باید برای رفع آن اقدام کنید.

اگر با روش‌های مختلفی از جمله رژیم غذایی و تمرینات ورزشی موفق به کاهش وزن نشده‌اید، روش‌های موثر و در عین حال ایمنی وجود دارد که در نهایت منجر به کاهش وزن همیشگی با اسلیو معده می‌شود.

جراحی لاغری به روش اسلیو معده که توسط دکتر محمد جواد باقری انجام می‌شود به عنوان یک راه حل تخصصی و بسیار کارآمد شناخته می‌شود و میزان رضایتمندی بالایی در بین مراجعین نیز داشته است.

چرا کاهش وزن همیشگی؟

در طول این عمل جراحی که به صورت بسته برای بیمار انجام می‌گیرد، بخش زیادی از معده بریده شده و کوچک می‌شود. طبیعتا با کوچک‌تر شدن حجم معده، اشتهای کمتری برای غذا خوردن یا هر چیز دیگری خواهید داشت.

کاهش وزن همیشگی با اسلیو معده

با کوچک‌تر شدن حجم معده، میزان هورمون گرلین نیز کمتر می‌شود. هورمون گرلین همان هورمون گرسنگی است که با کمتر شدن میزان آن، شما میل کمتری به غذا خوردن خواهید داشت.

در نهایت پس از گذشت مدتی متوجه مقدار زیادی کاهش وزن خود خواهید بود. از آنجایی که حجمی حدود 80 درصد از معده کوچک شود، اگر به نکاتی که پزشک به شما توصیه کرده است عمل کنید طبیعتا کاهش وزن همیشگی را تجربه می‌کنید. همچنین برای همیشه از عوارض ناشی از چاقی در امان خواهید بود.

پروسه جراحی لاغری به چه صورت است؟

از پروسه این عمل جراحی می‌توان اینطور گفت:

قبل از جراحی

قبل از انجام عمل برنامه‌یزی دقیقی از سوی پزشک انجام می‌شود. پروسه قبل از عمل شامل بررسی جسمی، مشاوره با پزشک، آموزش در مورد تغییر سبک زندگی و رژیم غذایی مناسب برای بعد از جراحی، انجام آزمایشات مورد نیاز برای بررسی وضعیت عمومی بدن و… است.

در طول جراحی

بیمار تحت بیهوشی عمومی قرار می‌گیرد و به صورت بسته، با روش لاپاراسکوپی جراحی آغاز می‌شود. در طی این روش تنها با زدن چند برش کوچک روی شکم به معده دسترسی پیدا می‌کنند.

حدود 80 درصد از معده برداشته شده و معده‌ای به اندازه یک موز برای بیمار باقی می‌ماند. این حالت باعث محدودیت مصرف غذا و همچنین افزایش احساس سیری می‌شود. 

پس از جراحی

بیماران نباید تصور کنند که پروسه لاغری و کاهش وزن تنها به این مرحله ختم می‌شود، آنها باید به مراقبت‌های پس از جراحی و همچنین رژیمی که پزشک در نظر گرفته نیز توجه داشته باشند.

رعایت دقیق رژیم غذایی پس از عمل و فعالیت‌های ورزشی خاصی پس از آن در نظر داشته باشید. همچنین پیگیری منظم با مراجعه به پزشک و تغییر سبک زندگی برای حفظ نتایج حاصل از جراحی بسیار مهم است.

بهبود بسیاری از بیماری‌ها با کاهش وزن

همانطور که در ابتدای مقاله گفتیم با کاهش وزن علاوه بر اینکه ظاهر خوبی پیدا می‌کنید به درمان بسیاری از بیماری‌های ناشی از چاقی بسیار کمک خواهد کرد.

کاهش وزن همیشگی با اسلیو معده

در ادامه بیماری‌هایی که با انجام عمل جراحی لاغری بهبود پیدا می‌کند را برای شما ذکر خواهیم کرد:

دیابت

جراحی لاغری اسلیو باعث بهبود یا حتی کاهش نیاز به انسولین در بیماران دیابت نوع 2 می‌شود.

فشار خون بالا

بسیاری از افراد به دنبال افزایش وزنی که دارند دچار فشار خون بالا می‌شوند. جراحی لاغری اسلیو به کاهش فشار خون کمک می‌کند و در برخی افراد میزان مصرف داروهای فشار خون کمتر می‌شود.

بیماری‌های قلبی

چاقی یکی از عوامل خطرساز در ابتلا به بیماری‌های قلبی است. با انجام جراحی لاغری اسلیو می‌توان تا حد زیادی به بهبود این بیماری کمک کرد.

آرتروز

یکی از عوامل مهم و تاثیرگذار در ایجاد این بیماری افزایش وزن است. وزن زیاد به مفاصل، استخوان‌ها، رباط و… فشار وارد کرده و در نهایت منجر به آرتروز خواهد شد. با کمتر شدن وزن، فشار وارد شده کمتر شده و احتمال ایجاد این بیماری به حداقل می‌رسد.

آپنه خواب

معمولا افراد مبتلا به آپنه خواب چاق هستند. این دسته از افراد چربی بیشتری در اطراف گردن خود دارند که باعث فشار به مجرای تنفسی می‌شود و تنفس را دشوارتر خواهد کرد. 

همچنین التهاب ایجاد شده در افراد چاق راه هوایی را مسدود کرده و باعث می‌شود که بیمار به سختی نفس بکشد. با کمتر کردن وزن با این عمل جراحی لاغری، چربی و التهاب کاهش می‌یابد، در نهایت مشکل تنفسی برطرف خواهد شد.

نظر یا سوالی دارید؟
* نظر شما پس از تایید نمایش داده می شود.