نحوه انجام تست پاپ اسمیر

نحوه انجام تست پاپ اسمیر

آزمایش پاپ اسمیر به عنوان یکی از مهم‌ ترین آزمایشاتی که اکثر بانوان آن را انجام می‌ دهند، در آزمایشگاه پاتوبیولوژی نارون قابل انجام و بررسی است. به صورت کلی تست پاپ اسمیر از جمله حیاتی‌ ترین تست‌ های مختص بانوان می‌ باشد و همه خانم‌ ها بعد از سن ۲۱ سالگی هر سه سال یک بار باید انجام این تست را جدی بگیرند و این تست در لیست آزمایش چکاپ خانم‌ ها هم قرار دارد. به طوری که با انجام این تست می‌ توان بیماری‌ هایی مانند: سرطان رحم، ویروس hpv و سایر بیماری‌های مقاربتی را تشخیص داد. به همین علت این آزمایش از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است.

نحوه انجام تست پاپ اسمیر

اگر به دنبال یک آزمایشگاه پاتوبیولوژی در تهران هستید که آزمایش پاپ اسمیر را در سطح کیفی بالا انجام دهد و پاسخ آزمایش را در مدت زمان کوتاه و بدون خطا برای شما صادر کند، پیشنهاد می‌ کنیم که حتماً به وب سایت آزمایشگاه نارون مراجعه کرده و از خدمات این آزمایشگاه آگاهی پیدا کنید و نهایت استفاده را ببرید.

نکته ی جالب این است که این آزمایشگاه خدمات آزمایش در منزل را هم دارد و حتی بانوان می‌ توانند این تست را در منزل هم تجربه کنند.

مهم‌ترین راه برای ت شخیص سرطان رحم بعد از آزمایش خون تست پاپ اسمیر می‌ باشد و این مسئله نشان دهنده ی اهمیت بالای این تست است.

همانطور که می‌ دانید سرطان رحم یکی از بیماریهای خطرناک و کشنده برای بانوان به حساب می‌ آید و در صورتی که دیر تشخیص داده شود و روند درمان آن به سرعت آغاز نشود، می‌ تواند باعث مرگ و تهدید حیات و سلامتی فرد نیز شود. در همین راستا انجام این تست می‌ تواند بسیار مفید باشد.

انجام تست پاپ اسمیر چگونه است؟

اگر هنوز نمی‌ دانید که تست پاپ اسمیر چگونه انجام می‌ شود و برای تشخیص سرطان رحم به چه شکل این تست را در آزمایشگاه پاتوبیولوژی نارون انجام می‌ دهند، می‌ توانید این مطلب را تا انتها دنبال کنید.

این آزمایش که جزو آزمایش چکاپ خانم‌ ها به حساب می‌ آید، ماهیت متفاوتی نسبت به آزمایش خون دارد و بهترین آزمایشگاه پاتوبیولوژی در تهران یعنی آزمایشگاه نارون فرایند این تست را به خوبی انجام می‌ دهد. این تست در مطب پزشک هم قابل انجام است و به طور کلی فقط چند دقیقه طول می‌ کشد. به این صورت که فرد روی تخت دراز می‌ کشد و زانوهای خود را خم می‌ کند پس از آن پاشنه‌ های پا در قسمتی تحت عنوان رکاب که روی تخت است قرار می‌ گیرند و پزشک با ابزار مخصوص به نام اسپکولوم به آرامی واژن را معاینه می‌ کند.

این وسیله دیواره‌ های واژن را از یکدیگر جدا کرده تا پزشک بتواند به خوبی دهانه ی رحم را مشاهده کند. شاید قرار دادن یک جسم خارجی در داخل واژن کمی احساس ناخوشایند و درد داشته باشد. اما به هیچ عنوان این تست درد زیادی نخواهد داشت.

بعد از اینکه دیواره های واژن با این ابزار باز شدند، پزشک با استفاده از یک برس نرم و دستگاه صاف کننده مسطح تحت عنوان اسپاتول به نمونه برداری از سلول‌ های دهانه ی رحم می‌ پردازد و این سلول‌ ها را خارج می‌ کند تا در آزمایشگاه پاتوبیولوژی نارون مورد بررسی قرار بگیرند و تشخیص سرطان رحم به بهترین شکل ممکن انجام شود.

نحوه انجام تست پاپ اسمیر

مراقبت های قبل و بعد از انجام تست پاپ اسمیر

قبل از انجام تست پاپ اسمیر باید سعی کنید که نکات مهمی را رعایت کنید تا تست شما نتیجه ی بهتر و دقیق‌ تری داشته باشد. به صورت کلی نکاتی که قبل از تست پاپ اسمیر باید رعایت کنید، شامل موارد زیر می‌ شوند:

  • دو روز قبل از انجام تست به هیچ عنوان رابطه ی جنسی نداشته باشید.
  • دو روز قبل از تست استحمام نکنید.
  • ۴۸ ساعت قبل از انجام تست پاپ اسمیر از دارو های واژنی مانند: تامپون، کرم و ژل استفاده نکنید. زیرا این دارو ها سلول‌ های غیر عادی را از دهانه ی رحم دور می‌ کنند و مانع تشخیص سرطان رحم خواهند شد.
  • بانوان باردار دقت کنند که انجام این تست در دوران بارداری می‌ تواند با خطا همراه باشد پس بهتر است که انجام نشود.

بعد از انجام تست پاپ اسمیر محدودیت خاصی ندارید و می‌ توانید بدون هیچ محدودیتی به فعالیت‌ های روزمره ی خود بپردازید. برخی از افراد ممکن است که دچار خونریزی شوند که البته این خونریزی به هیچ عنوان زیاد و سنگین نیست و در عرض چند ساعت به صورت کامل برطرف خواهد شد.

اگر شما در آزمایشگاه پاتوبیولوژی نارون این تست را انجام دهید، این اطمینان را به شما می‌ دهیم که هیچ درد و خونریزی خاصی را پس از انجام تست، احساس نخواهید کرد و جواب تست پاپ اسمیر را هم بدون خطا و در مدت زمان بسیار کوتاه دریافت می‌ کنید. زیرا این آزمایشگاه به عنوان معتبرترین آزمایشگاه پاتوبیولوژی در تهران شناخته می‌ شود که علاوه بر انجام آزمایش خون به انجام آزمایش چکاپ خانم‌ ها که شامل تست پاپ اسمیر می‌ باشد هم می‌ پردازد.

نحوه انجام تست پاپ اسمیر

نتیجه تست پاپ اسمیر

در صورتی که این تست در یک آزمایشگاه معتبر انجام شود، قطعاً نتیجه ی دقیق و درستی خواهد داشت و آزمایشگاه پاتوبیولوژی نارون در این راستا دقیق‌ ترین جواب‌ ها را صادر می‌ کند.

توجه داشته باشید که مثبت بودن تست پاپ اسمیر لزوماً به معنای سرطان رحم نخواهد بود و برای تشخیص سرطان رحم راه‌ های دیگری هم وجود دارد و آزمایش خون نیز باید انجام شود.

در صورتی که نتیجه ی آزمایش منفی باشد و سلول‌ های عادی در دهانه رحم مشاهده شوند، نیاز به درمان خاصی نخواهد بود و فقط در صورت مثبت بودن تست، راه‌ های تشخیصی دیگر انجام می‌ شوند تا بتوان با قطعیت ابتلا یا عدم ابتلا به سرطان رحم را تعیین کرد.

حتی گاهی اوقات آزمایش پاپ اسمیر نیاز به انجام مجدد و تکرار هم خواهد داشت که تمام این موارد بنا به تشخیص پزشک معالج می‌ باشند.

نحوه انجام تست پاپ اسمیر

نکته ی مهم دیگر در امر بررسی نتیجه تست پاپ اسمیر این است که ویروس hpv نیز با انجام این تست قابل تشخیص خواهد بود. پس آزمایش پاپ اسمیر فقط برای تشخیص سرطان رحم نیست و می‌ توان این ویروس خطرناک را هم از طریق این تست بررسی کرد و آزمایش چکاپ خانم‌ ها را به صورت کامل انجام داد و در صورت وجود این ویروس، روند درمان باید هرچه سریع‌ تر آغاز شود.

سخن آخر

چگونگی انجام تست پاپ اسمیر و شناخت بهترین آزمایشگاه پاتوبیولوژی در تهران برای انجام آزمایش چکاپ خانم‌ ها از جمله این تست مهم، از موارد مهمی بودند که با مطالعه ی این مطلب به آن ها پی بردید و اکنون می‌ توانید با آگاهی کامل و خیال راحت‌ تر، برای انجام آزمایش پاپ اسمیر اقدام کنید.

به همه ی‌ بانوان پیشنهاد می‌ کنیم که از شروع سن باروری تا ۶۵ سالگی هر سه سال یکبار آزمایش پاپ اسمیر را جدی بگیرند و به منظور تشخیص سرطان رحم یا سایر بیماری‌ های خطرناک مقاربتی این تست مهم را پشت سر بگذارند. جهت انجام این آزمایش آزمایشگاه پاتوبیولوژی نارون انتخاب بسیار خوبی خواهد بود. این آزمایشگاه ضمن پوشش آزمایش خون و انواع تست‌ های مختلف، تست‌ های مربوط به بانوان را هم به صورت تخصصی تحت پوشش قرار داده است تا همه ی بانوان بتوانند با خیال آسوده در این آزمایشگاه تست‌ های خود را پشت سر بگذارند.

نظر یا سوالی دارید؟
* نظر شما پس از تایید نمایش داده می شود.