ضربه به سر بعد از کاشت مو باعث ریزش مو میشود؟

ضربه به سر بعد از کاشت مو باعث ریزش مو میشود؟

یکی از معیارهای سنجش زیبایی در افراد اعم از خانم یا آقا، داشتن موهای پرپشت و خوش حالت است. بیشتر خانم‌ها و آقایان به مرور زمان و با توجه به شرایط موجود چون ژنتیک، تغذیه نامناسب، عدم رسیدگی کافی، استفاده از شوینده نامناسب، استرس، فشار روحی و روانی و… دچار ریزش مو خواهند شد. این ریزش موها می‌تواند ادامه‌دار باشد و در نهایت موجب طاسی سر شود. اما اگر در زمان درست نسبت به درمان آن اقدام کنید به هیچ عنوان موجب از بین رفتن کل موهایتان نمی‌شود.

علم پزشکی اکنون در زمینه زیبایی پوست و مو به قدری پیشرفت کرده که می‌تواند عارضه‌های بسیاری را درمان کند. اکنون کمتر عارضه‌ای وجود دارد که غیرقابل درمان باشد. پس اگر به دنبال حفظ زیبایی ظاهر خود هستید، لازم است که با دیدن علائم اولیه ریزش مو، نسبت به درمان ریزش موهایتان اقدام کنید. هرچه مدت زمان بیشتری از ریزش موهایتان بگذرد، درمان آن سخت‌تر و طولانی‌تر خواهد شد.

در حال حاضر یکی از راه‌های درمانی که طرفدار بسیاری هم پیدا کرده است، کاشت مو می‌باشد. کاشت مو با وجود اینکه می‌تواند یک راه حل دائمی برای ریزش موهای سرتان باشد اما با معایب و مزایای بسیاری همراه است. در این بخش قصد داریم تا علاوه بر آشنایی بیشتر با این روش در رابطه با نکات مراقبتی بعد از کاشت مو هم کمی صحبت کنیم. پس تا انتها با ما همراه باشید.

آیا ضربه به سر بعد از کاشت مو خطرناک است؟

بعد از کاشت مو باید به نکات مراقبت که پزشک برایتان بازگو می‌کند توجه داشته باشید. خطرناک‌ترین بی احتیاطی در هفته اول پس از کاشت مو، ضربه به سر است. در هفته اول موها و گراف‌های کاشته شده هنوز به درستی در محل خود قرار نگرفته‌اند و به اندازه‌ای شل هستند که با یک ضربه ممکن است ازبین بروند. ضربه به سر می‌تواند در این زمان با خونریزی بسیار زیادی همراه باشد.

از طرفی اگر دو هفته بعد از عمل به سرتان ضربه وارد شود با وجود اینکه فولیکول‌ها در محل خود جای گرفته‌اند، اما با خونریزی خفیفی همراه خواهند بود. بعد از گذشت دو الی سه هفته دیگر نباید نگران ضربه سر باشید، در این زمان احتمال بسیار کمتری وجود دارد که فولیکول‌های مو ریخته شوند.

ضربه به سر نمی‌تواند موجب ریزش موی افراد شود، اما اگر در روزهای اولیه بعد از کاشت مو به سر ضربه وارد شود می‌تواند موجب ریزش موهای کاشته شده شود. پس در نخستین روزهای کاشت مو باید به نکات مراقبتی توجه بسیاری داشته باشید.

امکان ریزش مو و از بین رفتن فولیکول ها بعد از کاشت مو با ضربه چقدر است؟

ضربه به سر بعد از کاشت مو باعث ریزش مو میشود؟

به طور طبیعی هیچ ضربه‌ای نمی‌تواند موجب از بین رفتن فولیکول‌های مو شود. اما اگر این ضربه وارد شده در زمان کاشت مو باشد علی‌الخصوص در روزهای اولیه، ممکن است موهای کاشته شده دچار ریزش شوند. این ریزش مو می‌تواند عوارض بسیاری برای فرد داشته باشد. هرچه از زمان کاشت مو بیشتر بگذرد احتمال ریزش موهای کاشته شده هم کاهش پیدا می‌کند.

مراقبت های بعد از کاشت مو برای جلوگیری از ریزش مو چیست؟

عمل کاشت مو هم همانند دیگر عمل‌های جراحی و زیبایی نیاز به مراقبت دارد. هرچه در امور مراقبتی این عمل توجه و دقت بیشتری کنید، نتیجه کار موفقیت‌آمیز خواهد بود. با توجه به نکات مراقبتی و عمل به آن‌ها می‌توانید ماندگاری و دوام موهای کاشته شده را بیشتر کنید. در ادامه با مراقبت‌های بعد از کاشت مو بیشتر آشنا خواهید شد:

  • برای اینکه از تورم پوست سر و التهابات آن جلوگیری کنید لازم است که از کمپرس سرد استفاده کنید. هر یک ساعت یکبار، به مدت یک ربع از کمپرس سرد استفاده کنید. سعی کنید کمپرس را روی موهایتان فشار ندهید.
  • برای باز کردن پانسمان به هیچ عنوان خودتان اقدام به این کار نکنید. باید برای باز کردن و پانسمان مجدد به کلینیک مراجعه کنید. چون در صورت یک بی دقتی کوچک ممکن است موهای کاشته شده همراه با پانسمان از ریشه خارج شوند. در کلینیک با استفاده از ابزار و مهارت پزشکان، پانسمان شما تعویض خواهد شد.
  • داشتن تغذیه مناسب بعد از کاشت موها می‌تواند به داشتن نتیجه بهتری در کاشت مو به شما کمک کند. سعی کنید مصرف ویتامین‌ها، سبزیجات، فیبرها و.. را در برنامه غذایی خود افزایش دهید. مصرف مایعات و میوه‌هایی که ویتامین C دارند هم در بهبود موهای کاشته شده بسیار تاثیرگذار خواهند بود.
  • مصرف داروهایی را که پزشک برای بعد از کاشت مو تجویز می‌کند را جدی بگیرید. مصرف این داروها در نتیجه کاشت موی شما می‌تواند بسیار تاثیرگذار باشد.
  • سعی کنید در دوران نقاهت مصرف مشروبات الکلی و دخانیات را کاهش دهید.
  • طبق دستور پزشک و با استفاده از داروها و شوینده‌هایی که برایتان تجویز می‌کند، شست و شوی موهایتان را انجام دهید.
  • بعد از گذشت یک ماه از کاشت مو می‌توانید موهایتان را با قیچی کوتاه کنید. برای کوتاهی موهایتان با موزن حدود 6 ماه بعد از کاشت مو اقدام کنید.

جمع بندی

در این بخش سعی کردیم تا با بازگو کردن نکات مراقبتی بعد از کاشت مو، شما را با عوارض و روش مراقبت از موهای کاشته شده در دوران نقاهت بیشتر آشنا کنیم. با توجه به مقاله کاشت مو در کلینیک کاشت مو صدف : کاشت طبیعی مو یک فعالیت زیبایی است که به انتقال فولیکول­‌های مو از یک نقطه در سر یا بدن به قسمت‌های جلویی و میانی سر در افراد می‌­گویند. قسمتی که فولیکول‌­ها از آن برداشت می­‌شوند، «بانک مو» و نواحی بدون موی سر که فولیکول­‌ها در آن قرار می­‌گیرند، قسمت «دریافت کننده» نام دارد.

عمل کاشت مو بسته به تعداد موهای کاشته شده، ممکن است چهار تا هشت ساعت در یک روز و در مواردی دو روز زمان ببرد. اکثر مراجعان در طول جراحی به­ هوش بوده و فقط بی­‌حسی در قسمت پوست سر آن‌ها اعمال می­‌شود. جراحی با برداشتن موهای سالم توسط متخصص پوست آغاز می­‌شود. برای طبیعی شدن کاشت مو، متخصص پوست می‌­تواند به دو صورت عمل کند؛ جراح در روش اول یک نوار از پوست سر را با موهای سالم برش می‌­دهد و در روش دوم عمل برداشت مو را روی هر تار مو به صورت جداگانه انجام می­‌دهد. زمان روش دوم طولانی‌تر است؛ در عوض از ایجاد زخم‌های نواری روی پوست سر جلوگیری می­‌کند.

قبل از انجام پیوند، تکنسین­‌ها موهای برداشته شده و جراح پوست سر را برای عمل پیوند، آماده می­‌کنند. پس از پیوند کامل موها، پوست سر بانداژ شده و دستورالعمل‌­های مراقبت در منزل به شما داده می‌­شود.

نظر یا سوالی دارید؟
* نظر شما پس از تایید نمایش داده می شود.