چگونه تخم مرغ تازه را از کهنه تشخیص دهیم؟ (بدون پختن)

چگونه تخم مرغ تازه را از کهنه تشخیص دهیم؟ (بدون پختن)

تصور کنید که مشتاقانه قصد آشپزی با تخم مرغ دارید، اما نمی دانید تخم مرغ تازه در اختیار دارید یا نه! این بسیار سخت است که شما به سادگی تشخیص دهید که تخم مرغ هایتان تازه هستند یا کهنه. در برخی موارد نیز ممکن است تاریخ مصرف این ماده غذایی از بین رفته باشد.

تخم مرغ ها در ابتدای فاسد شدن تغییر رنگ نمی دهند و به طور کلی طبیعی به نظر می رسند. با این حال بوی نامطبوعی دارند و می توانند بوی بدی را در فضا ایجاد کنند. با روشی که به شما معرفی خواهیم کرد، می توانید بدون نگرانی، تخم مرغ تازه را از تخم مرغ قدیمی و فاسد تشخیص دهید.

تشخیص تخم مرغ تازه از کهنه

اگر می خواهید دریابید که تخم مرغ هایتان تازه هستند، باید آزمایش شناور ماندن را امتحان کنید. در ادامه شما را با این روش و نحوه انجام دادن آن آشنا خواهیم کرد.

  • مرحله اول: یک کاسه بزرگ را با آب سرد پر کنید و مطمئن شوید آب به اندازه ای باشد که تخم مرغ در آن شناور شود.
  • مرحله دوم: تخم مرغ ها را به آرامی روی سطح آب قرار دهید. اگر تخم مرغ در انتهای ظرف قرار گرفت می توانید آن را بخورید. تخم مرغ شما تازه است. اما اگر شناور شود، تخم مرغ فاسد شده و باید آن را دور بیندازید.
  • مرحله سوم: حتما تمام تخم مرغ هایی که می خواهید استفاده کنید را امتحان نمایید. زیرا ممکن است برخی از تخم مرغ ها فاسد شده باشند اما هنوز تازه به نظر برسند.
چگونه تخم مرغ تازه را از کهنه تشخیص دهیم؟ (بدون پختن)

آزمون تخم مرغ تازه مبنای علمی دارد!

این آزمایش یک روش موثر برای تشخیص تخم مرغ های تازه است. در تخم مرغ تازه، هوا در پوسته تخم مرغ وجود ندارد اما در تخم مرغ های فاسد اینگونه نیست. به همین دلیل تخم مرغ های فاسد بر روی آب شناور می شوند.

اگر تخم مرغ را آزمایش کردید و بعد از آن متوجه بوی عجیبی شدید، باید از خوردن آن خودداری کنید.

تخم مرغ ها چقدر خوب هستند؟

سازمان غذا و داروی آمریکا بیان می کند که تخم مرغ ها تقریبا ۴-۵ هفته سالم باقی می مانند، اما این به نحوه نگهداری و درجه حرارت محیط نیز بستگی دارد. ممکن است یک تخم مرغ بر اساس تاریخ سالم باشد، اما این مسئله زیاد هم قابل اعتماد نیست. بنا بر این آزمایش شناور یک روش مطمئن برای تشخیص تخم مرغ ها است.

اگر تخم مرغ های خود را در یخچال نگهداری کنید، مدت زمان بیشتری سالم می مانند، زیرا دمای محیط آن ها پایین تر است.

چگونه تخم مرغ ها را نگهداری کنیم؟

بهتر است تخم مرغ های خریداری شده خود را در ظروف مخصوص تخم مرغ انتقال داده و در یخچال قرار دهید. این کار باعث می شود که تخم مرغ های شما تازه بمانند. همچنین کمک می کند که تخم مرغ ها، طعم ها و رایحه های درون یخچال را به خود جذب نکنند. این روش به افزایش طول عمر تخم مرغ کمک می کند.

اگر خودتان مرغ دارید و از تخم مرغ های آن استفاده می کنید، آن ها را قبل از نگهداری نشویید. انجام این کار باعث می شود که باکتری ها جذب پوسته تخم مرغ شوند و آن را به سرعت فاسد کنند. بهتر است آن ها را همانطور که پیش تر هم گفتیم، به یک ظرف مناسب انتقال دهید و در قسمت میانی یخچال نگهداری کنید.

تخم مرغ منجمد خوب است یا بد؟

شما می توانید با فریز کردن تخم مرغ های خود، آن ها را برای مدت طولانی تری سالم نگهداری کنید، اما این روش کمی پیچیده است. به این دلیل که شما نباید تخم مرغ ها را با پوسته منجمد نمایید. برای انجام این روش می توانید تخم مرغ ها را در یک کاسه بشکنید و سپس منجمد کنید. همچنین می توانید آن ها را بجوشانید و پس از سفت شدن منجمد نمایید. توجه داشته باشید که در این روش، سفیده ها ممکن است به مرور زمان سفت شده و جویدن آن ها سخت شود.


منبع: lifehack

نظر یا سوالی دارید؟
* نظر شما پس از تایید نمایش داده می شود.