ماسک تخم مرغ برای مو یکی از معروف ترین ماسک های جهان می باشد. در دنیای امروزی که بیشتر ماسک ها از ترکیبات شیمیایی و مصنوعی تهیه شده اند، استفاده از ماسک های طبیعی بهترین روش برای مراقبت از پوست است. در بین مواد مختلفی که می توان برای تهیه ماسک مو استفاده کرد، تخم مرغ یکی از مغذی ترین و بهترین هاست که هم باعث ایجاد رطوبت و هم افزایش رشد مو می شود. تخم مرغ غنی از پرتئین و بیوتین است که می توانند برای کاهش خطوط لبخند و درمان آسیب های ناشی از مواد آرایشی در پوست هم موثر باشند. ماسک تخم مرغ باعث تقویت پوست سر شده و از ریز موها جلوگیری می کند و باعث افزایش رشد آن می شود. با توجه به این همه خاصیت تخم مرغ، همین حالا بروید و تعدادی تخم مرغ تهیه کنید و از این ماسک های معجزه گر استفاده نمایید.

 

۱- ماسک تخم مرغ، آلوئه ورا و روغن زیتون

در حال حاضر همه ما از خواص آلوئه ورا برای پوست و سلامتی آگاهی داریم اما آیا می دانید که این گیاه شگفت انگیز می تواند برای تهیه ماسک مو هم مورد استفاده قرار بگیرد؟ آلوئه ورا به عنوان یک عامل تقویت کننده مو شناخته شده است و ترکیب آن با روغن زیتون باعث تقویت و پر شدن موهای کم پشت می شود.

طرز تهیه: برای تهیه این ماسک تخم مرغ، ۲ تا ۳ قاشق غذاخوری زرده تخم مرغ را در یک کاسه قرار دهید و سپس ۴ تا ۵ قاشق غذاخوری ژل آلوئه ورا به آن اضافه کرده و با ۱ قاشق غذاخوری روغن زیتون به مدت ۱۰ ثانیه حرارت دهید و کاملا مخلوط کنید. اکنون تمام ماسک موی بدست آمده را بر روی موهای خود بگذارید و از ریشه ها شروع کنید. ۳۰ دقیقه آن را نگه داشته و سپس با آب سرد بشویید.

 

۲- ماسک تخم مرغ، موز و عسل

این ماسک موی شگفت انگیز به شما کمک می کند تا مشکلات مربوط به موهای آسیب دیده را از بین ببرید. در حالی که تخم مرغ موهای شما را با پروتئین تغذیه می کند، موز و عسل باعث افزایش رطوبت موها و پوست سر می شوند. همچنین روغن زیتون و شیر مورد استفاده در این ماسک برای افزایش زیبایی و درخشندگی موها می باشند. برای تاثیر بیشتر، از این ماسک ۲ تا ۳ بر در هفته استفاده کنید.

طرز تهیه: برای تهیه این ماسک مو باید ۱ زرده تخم مرغ، ۱ موز له شده، ۳ قاشق غذاخوری شیر، ۳ قاشق غذاخوری عسل و ۵ قاشق غذاخوری روغن زیتون را با یکدیگر مخلوط کنید تا به یک مخلوط یک دست برسید. اکنون این ماسک مو را بر روی سرتان بمالید و بعد از یک ساعت با شامپو بشویید.

 

۳- ماسک تخم مرغ، روغن نارگیل و روغن بادام

آیا از موهای خشک رنج می برید و می خواهید به سراغ لوسیون های شیمیایی بروید؟ به جای این کار بهتر است از دو داروی کاملا طبیعی و موثر به نام های روغن نارگیل و روغن بادام استفاده کنید که هم ارزان تر هستند و هم بسیار موثر تر. این دو روغن دارای خواص تقویت کنندگی و درمان موهای خشک هستند. تخم مرغ هم باعث افزایش تغذیه و استحکام موها می شود.

طرز تهیه: یک کاسه بردارید و ۴ تا ۵ قاشق غذاخوری روغن بادام، ۳ تا ۴ قاشق غذاخوری سفیده تخم مرغ و ۱ تا ۲ قاشق غذاخوری روغن نارگیل را خوب با یکدیگر مخلوط کنید و سپس به آرامی بر روی موها و پوست سر خود بمالید. پس از چند دقیقه موهایتان را با آب سرد و شامپو بشویید. دقت داشته باشید که نباد از نرم کننده استفاده کنید. برای دریافت بهترین نتایج از این ماسک سه بار در هفته استفاده کنید.

 

۴- ماسک تخم مرغ و شیر لخته

این ماسک مو به احتمال زیاد شما را از شر ریزش مو خلاص می کند. تخم مرغ و شیر لخته باعث تقویت ریشه موها شده و دارای مواد غذایی مورد نیاز برای درمان ریزش مو همچنین شوره هستند.

طرز تهیه: ۱ عدد تخم مرغ را با ۳ تا ۴ قاشق غذاخوری شیر لخته و ۱ قاشق غذاخوری آبلیموی تازه (برای پاک کردن پوست سر) کاملا مخلوط کنید. حال با استفاده از یک قلم مو، ماسک را به پوست سر بمالید و حدود یک ساعت ب حال خود رها کنید. اکنون سرتان را با شامپوی مناسب بشویید.

 

۵- ماسک تخم مرغ و روغن کرچک

این ماسک مو علاوه بر تغذیه و زیبایی، باعث افزایش رشد آن ها هم می شود. مخلوط تخم مرغ و روغن کرچک باعث رشد مو و کاهش ریزش مو می شود.

طرز تهیه: یک کاسه بردارید و ۲ عدد تخم مرغ را با ۱ قاشق غذاخوری روغن کرچ مخلوط کنید. این ماسک را بر روی پوست سرتان بگذارید و برای نیم ساعت به حال خود رها کنید. بعد از نیم ساعت سرتان را با یک شامپوی مناسب بشویید و از نرم کننده استفاده نکنید.