خواص چای سیاه برای لاغری

خواص چای سیاه برای لاغری

طی تحقیقاتی که بر روی خواص چای سیاه انجام شده، ثابت شده است که چای سیاه برای لاغری مفید است و افراد چاق می توانند از آن استفاده کنند. یافته ها نشان می دهند که مواد شیمیایی درون چای سیاه که به پلی‌فنل ها معروف هستند باعث افزایش متابولیسم انرژی در کبد را به وسیله متابولیت های روده تغییر می دهند.

البته کاملا ثابت شده است که پلی‌فنل های چای سبز بسیار موثر تر  و دارای مزایای بیشتر نسبت به پلی‌فنل های چای سیاه می باشند زیرا مواد شیمیایی چای سبز جذب خون و بافت بدن می شوند.

سوزان هنینگ استاد دانشگاه کالیفرنیا (UCLA) می گوید: “یافته های جدید ما نشان می دهد که چای سیاه با استفاده از یک مکانیزم خاص از طریق میکروبیوم روده، می تواند به سلامت و کاهش وزن انسان کمک کند.”

نتایج نشان می دهند که هر دو چای سبز و چای سیاه پربیوتیک هستند که به رشد میکروارگانیسم های مفید در بدن کمک می کنند.

در تحقیقاتی که در مجله تغذیه اروپا در رابطه با چای سیاه برای لاغری منتشر شده نوشته شده است برای تحقیقات بیشتر بر روی چای سیاه و چای سبز، به تعدادی موش را که دارای رژیم غذایی پرچرب با قند بالا بودند چای سیاه و چای سبز دادند.

پس از آزمایشات معلوم شد که هر دو گروه موش ها دارای انواع کمتری از باکتری هایی بودند که عامل چاقی هستند اما تنها در موش هایی که از چای سیاه مصرف کرده بودند، تعداد باکتری های خاصی به نام Pseudobutyrivibrio افزایش یافته بودند که به متابولیسم انرژی در بدن کمک می کنند. این تحقیق به وضوح تفاوت چای سبر و سیاه را در لاغری نشان می دهد.

یافته های این تحقیقات نشان می دهد که نوشیدن هردو چای سیاه و چای سبز با خواص آنتی اکسیدانی که دارند برای لاغری مفیدند و تاثیر زیادی بر روی میکروبیوم های روده دارند.

🔥 نظرات و سوالات کاربران
  • راضیه:

    سلام فقط زیاد هزینه نداشته باشه برای رژیم

نظر یا سوالی دارید؟
* نظر شما پس از تایید نمایش داده می شود.