تاثیر بدنسازی بر چهره

تاثیر بدنسازی بر چهره زنان و مردان

در اینکه بدنسازی باعث تغییر فیزیک ما می شود، شکی وجود ندارد، اما تاثیر بدنسازی بر چهره چگونه است؟ آیا این ورزش می تواند روی چهره و صورت ما تاثیر بگذارد و آن را تغییر دهد؟ اگر تغییری ایجاد می کند، آیا این تغییر مثبت است یا منفی؟

برخی از کارشناسان می گویند که بدنسازی می تواند باعث زاویه دارتر شدن نیمه پایینی چهره شود، اما همزمان می تواند عضلات پیشانی و فک را نیز برجسته تر کند.

واقعیت این است که بدنسازی می تواند چهره شما را تغییر دهد. در واقع هر نوع رشد عضلانی می تواند تغییراتی در چهره شما ایجاد کند. اما میزان این تغییرات چقدر است؟ در این مطلب با گومگ همراه شوید تا به این سوالات و ابهامات پیرامون آن پاسخ دهیم.

قبل از هرچیز بهتر است این موضوع را روشن کنیم که اصلا این سوال چگونه و چرا مطرح شده است و بسیاری از افراد به دنبال پاسخ آن هستند.

افراد مشهور متعددی وجود دارند که تغییرات قبل و بعد از شروع بدنسازی آن ها بسیار چشمگیر است. مردم با مشاهده تصاویر این افراد شاهد تغییرات فیزیکی آن ها بودند اما چیزی که بیشتر از تغییرات فیزیکی توجه مردم را به خود جلب کرد، تاثیر بدنسازی بر چهره آن ها بود. اینجا بود که این سوال پیش آمد که آیا بدنسازی واقعا می تواند صورت افراد را تغییر دهد؟

واقعیت این است که وقتی شما یک برنامه بدنسازی را شروع می کنید، چربی های اضافه شما حذف می شوند و عضلاتتان رشد می کنند. این تغییرات می توانند در اندام و چهره شما تاثیرات فراوانی بگذارند. البته جای نگرانی نیست! این تغییرات به طور کلی باعث جذاب تر شدن چهره شما می شوند.

آیا تاثیر بدنسازی بر چهره دائمی است؟

پاسخ ترکیبی از بله و خیر است. معمولا بدنسازی چهره شما را جذاب تر می کند، زیرا ساختار استخوان های صورتتان را تغییر می دهد و به طور بالقوه سلامت و رنگ پوست شما را نیز بهبود می بخشد.

جالب است بدانید که یکی دیگر از تاثیرات مثبت بدنسازی این است که افراد به دلیل احساس مثبتی که نسبت به خود پیدا می کنند، به ظاهر خود اهمیت بیشتری می دهند و به همین دلیل تغییرات مثبتی را در چهره خود مشاهده می کنند.

همچنین بدنسازی بافت های نرم صورت را تغییر می دهد، اما تاثیری روی برخی از بافت های سخت و زیرین صورت ندارد. علاوه بر این ها، بدنسازی نمی تواند ژنتیک شما را تغییر دهد، بنابراین میزان تغییراتی که باید منتظر آن باشید دارای محدودیت هایی است.

بدنسازی چگونه چهره شما را تغییر می دهد؟

این ورزش باعث ایجاد تغییر در چهره شما می شود، به خصوص اگر قبل از شروع بدنسازی دارای اضافه وزن بالایی باشید. یکی از موثرترین راه‌ها برای بهبود ظاهر صورت، کاهش احتباس چربی و آب در بدن است که بدنسازی به خوبی از پس این کار بر می آید. این دو عامل می توانند باعث ایجاد ظاهری پژمرده و افتاده در چهره شما شوند.

همچنین بدنسازی به دلیل بهبود ترکیب بدن، باعث آشکار کردن خط فک، گونه‌ها و حتی خطوط گردن می شود که به علت تجمع چربی پنهان می شوند.

همانطور که می دانید، کاهش چربی بدن یکی از مهم ترین راه های بهبود ظاهر افراد است. این موضوع در مردان از اهمیت بیشتری برخوردار است، زیرا جذاب ترین ویژگی های مردانه با این تغییرات مرتبط هستند. در واقع به همین دلیل است که وقتی به افراد جذاب نگاه می کنیم، معمولا دارای ویژگی های مشابهی هستند.

زمانی که دارای چربی زیادی در بدن هستیم، چهره ما در پشت این چربی پنهان می شود. کاهش این چربی ها می تواند ویژگی های ظریف تر، جذاب تر و واقعی تر صورت ما را نمایان کند.

علاوه بر این ها، فواید بدنسازی به تنظیم هورمون های شما کمک می کند و باعث می شود رژیم غذایی، آبرسانی، خواب و عوامل دیگری که در بهبود کیفیت و رنگ پوست شما تاثیر دارند، بهبود یابند.

یکی دیگر از تاثیراتی که بدنسازی می تواند روی چهره شما بگذارد، از طریق تغییرات هورمونی است. اگر در سنین پایین به انجام این ورزش بپردازید، تغییراتی در هورمون ها و سبک زندگی شما ایجاد می شود که می توانند در طولانی مدت باعث بهبود ظاهر صورت شما شوند.

آیا بدنسازی می تواند استخوان های چهره ما را تغییر دهد؟ پاسخ کوتاه به این سوال «خیر» است. باید با این واقعیت کنار بیاییم که برخی از چیزها را نمی توانیم تغییر دهیم. در بزرگسالی، ویژگی های اصلی صورت ما برای همیشه تنظیم شده اند و غیر از شکستگی یا جراحی های تهاجمی، نمی توانیم آن ها را دچار تغییر کنیم.

اعضایی مانند فک و استخوان گونه، موقعیت چشم ها و قرار گرفتن آن ها در جمجمه، در بافت استخوانی بدن تنظیم می شوند و امکان تغییر آن ها با بدنسازی وجود ندارد. این بدان معناست که همچنان بهترین گزینه ایجاد تغییر در چربی بدن می باشد.

سوالات متداول

آیا عضله سازی باعث تغییر چهره می شود؟

عضله سازی معمولا چهره شما را تغییر نمی دهد، مگر اینکه تمرینات فک زیادی انجام دهید. البته ممکن است تغییرات خفیفی ایجاد شوند اما آنقدر جدی نیستند که بتوان آن ها را تغییر در چهره به حساب آورد. در واقع تغییرات اصلی در چهره شما به دلیل کاهش چربی است، نه عضله سازی. البته لازم به ذکر است که این موضوع در ارتباط با افرادی که داروهای آنابولیک مصرف می‌کنند، می تواند صادق نباشد. زیرا این داروها باعث تغییر عضلات کل بدن می‌شوند و ممکن است عضلات صورت را نیز افزایش دهند.

آیا بدنسازی باعث تغییر چهره می شود؟

کاهش چربی ها به دلیل انجام بدنسازی می تواند ظاهر چهره شما را بهبود بخشد. چربی سوزی در نواحی صورت و گردن به طور قابل توجهی می تواند صورت شما را جذاب تر کند.

آیا تستوسترون باعث تغییر چهره می شود؟

تستوسترون می تواند به میزان قابل توجهی توده عضلانی صورت شما را حتی بدون انجام تمرین، افزایش دهد. در نتیجه می تواند ظاهر صورت شما را دچار تغییر کند.

نظر یا سوالی دارید؟
* نظر شما پس از تایید نمایش داده می شود.