روش های ایجاد انگیزه برای رفتن به سالن بدنسازی

روش های ایجاد انگیزه برای رفتن به سالن بدنسازی

عضویت در سالن بدنسازی یک راه حل بسیار عالی برای دسترسی به تجهیزات ورزشی و مربیان است. با این حال بسیاری از افراد علی رغم عضویت در سالن های بدنسازی، به طور مرتب از آن ها استفاده نمی کنند. در این مقاله می خواهیم چندین راه حل ساده را به شما پیشنهاد دهیم که با امتحان کردن آن ها می توانید انگیزه بیشتری برای رفتن به سالن های بدنسازی به دست آورید.

هزینه نرفتن به باشگاه بدنسازی را محاسبه کنید

عضویت در سالن های بدنسازی ارزان نیست، بنابر این فراموش نکنید، هر روزی که به باشگاه نمی روید هزینه عضویت شما به هدر رفته است. از دست دادن پول می تواند یک انگیزه برای متعهد شدن به ورزش باشد. از این به بعد هر روزی که در باشگاه غیبت می کنید را یادداشت کنید و محاسبه کنید که چقدر پول از دست داده اید.

روش های ایجاد انگیزه برای رفتن به سالن بدنسازی

برای خود پاداش تعیین کنید

دانستن این که رفتن به باشگاه برای شما چقدر مفید است می تواند کمک کند تا انگیزه کافی برای رفتن به سالن های بدنسازی را به دست آورید. برای تعیین پاداش رفتن به باشگاه می توانید معین کنید که در هفته یا در ماه وقت بیشتری برای کارهای مورد علاقه خود بگذارید. به عنوان مثال مشخص کنید که اگر ۵ بار در هفته به باشگاه رفتید، خود را به دیدن یک فیلم در سینما دعوت کنید.

روش های ایجاد انگیزه برای رفتن به سالن بدنسازی

یک کتاب صوتی انتخاب کنید و فقط در مسیر باشگاه به آن گوش دهید

تحقیقات نشان داده است که گوش دادن شما به یک کتاب صوتی در زمان هایی که می خواهید به سالن های بدنسازی بروید، باعث ایجاد انگیزه موثر می شود. یک کتاب صورتی انتخاب کنید که به آن بسیار علاقه مندید و آن را تنها در مسیر رفتن به سالن بدنسازی گوش دهید. همچنین شما می توانید یک لیست از موسیقی های مورد علاقه خود تهیه کنید و آن ها را تنها در طول تمرینات ورزشی گوش دهید.

یک جایگزین دیگر برای کتاب های صوتی، یافتن پادکست های مورد علاقه تان است که می توانید آن ها را انتخاب کرده و از گوش دادن به آن ها در مسیر رفتن به سالن بدنسازی لذت ببرید.

روش های ایجاد انگیزه برای رفتن به سالن بدنسازی

برای خود هدف تعیین کنید

داشتن یک هدف واقعی برای رسیدن به تناسب اندام می تواند یک راه مناسب برای ایجاد انگیزه رفتن به باشگاه باشد. به عنوان مثال مشخص کنید که در پایان یک ماه ۲ الی ۵ کیلوگرم وزن کم کنید. یک هدف خاص و قابل اندازه گیری می تواند روشی مناسب برای شما باشد. بر روی رسیدن به نتایج تمرکز کنید و صبر کنید تا زمان موعد فرا رسد.

با مربی ها آشنا شوید

گپ زدن با مربی ها و دوست شدن با آن ها می تواند روشی مناسب برای رفتن به باشگاه و استفاده از تجربیات آن ها شود.

لباس های ورزشی مناسب تهیه کنید

تهیه کردن لباس های ورزشی زیبا و راحت می تواند شما را برای رفتن به باشگاه منضبط سازد. لباس های قدیمی و ناراحت کننده خود را کنار بگذارید و چند دست لباس جدید بخرید تا بتوانید برای سالن بدنسازی انگیزه بگیرید.


منبع: wikihow

نظر یا سوالی دارید؟
* نظر شما پس از تایید نمایش داده می شود.