دلایل افزایش احساس گرسنگی در زمستان چیست؟

دلایل افزایش احساس گرسنگی در زمستان چیست؟

دلایل زیادی برای افزایش احساس گرسنگی در فصل زمستان وجود دارد و توصیه می شود برای جلوگیری از افزایش وزن در این فصل از برخی روش ها برای کاهش احساس گرسنگی استفاده نمایید.
در فصل زمستان، اشتهای افراد برای خوردن غذا زیاد می شود، این امر در مورد بسیاری صادق است و علاوه بر مشکلات مختلف برای سلامتی باعث افزایش وزن نیز می شود. در این مقاله می خواهیم برخی از این دلایل را برشماریم، با ما همراه باشید تا این عوامل را بهتر بشناسید.

1- هوای سرد

هنگامی که دمای بدن کاهش می یابد میزان سوخت و ساز ما بیشتر می شود، این امر می تواند به کاهش احساس سرما کمک نماید اما از طرفی همین موضوع باعث افزایش میل به خوردن می گردد.

به همین دلیل ذکر شده سرمای هوا تمایل ما را برای استفاده از مواد غذایی به خصوص خوراکی ها و نوشیدنی های گرم را بیشتر می کند و می تواند افزایش وزن در زمستان را به دنبال داشته باشد.
توصیه می شود که در زمستان بدن خود را گرم تر نگه دارید و از غذاها و نوشیدنی های سالم استفاده نماید. مصرف سوپ های سالم و نوشیدنی های گرم بدون شکر می توانند انتخاب های مناسبی باشند.

2- تحرک کمتر

بیشتر افراد تمایل دارند در فصل زمستان و هوای سرد روی مبل بنشینند و استراحت کنند به همین دلیل در این فصل میزان تحرک به طرز چشمگیری کاهش می یابد.
برای برطرف کردن این مشکل بهتر است به انجام فعالیت های مختلف و ورزش های روزانه بپردازید. حرکت به افزایش دمای بدن و نیز جلوگیری از افزایش وزن کمک می کند.

برای انجام ورزش، پیشنهاد می کنیم از برنامه بدنسازی های زیر استفاده نمایید:

برنامه بدنسازی برای افراد لاغر با افزایش حجم چشمگیر و سریع
برنامه بدنسازی فیتنس مبتدی برای تمام بدن
برنامه بدنسازی حجمی مبتدی با تصویر حرکات

3- عدم نوشیدن آب

بسیاری از افراد بر این باورند که بدن در فصل زمستان عرق نمی کند، این یک باور اشتباه است. بدن شما در فصل زمستان نیز به مقدار فراوانی آب نیاز دارد و کاهش مصرف آن می تواند بدن را با کم آبی مواجه نماید.

به همین دلیل توصیه می شود که در فصل زمستان نیز مانند سایر فصول به مقدار کافی آب بنوشید و از نوشیدنی های گرم و سالم برای افزایش آبرسانی به بدن استفاده کنید.

دلایل افزایش احساس گرسنگی در زمستان چیست؟

4- افزایش افسردگی

برخی افراد از افسردگی های فصلی رنج می برند، که این یک مشکل روانی در فصل های پاییز و زمستان شایع است. تغییر در رژیم غذایی افزایش میل به خوردن یکی از راهها برای فرار از احساسات منفی است. همچنین افسردگی فصلی می تواند باعث تغییر در الگوی خواب در افراد شود.

انجام تمرینات یوگا و تکنیک های تنفس می توانند به شما کمک می کنند که احساس آرامش بیشتری کنید و استرس و اضطراب در شما کاهش یابد.

5- افزایش مصرف فست فود

مصرف فست فود راهی آسان برای تهیه غذا در فصل زمستان است. معمولا مصرف فست فود و غذاهای سنگین در فصول سرد سال افزایش می باید که این امر می تواند باعث بروز چاقی در افراد می شود. مصرف زیاد فست فود باعث می شود که معده به خوردن مقادیر زیادی غذا عادت می کند، بنابراین احساس گرسنگی نیز در شما افزایش می یابد.

از آنجا که فست فودها حاوی مقادیر زیادی چربی های ناسالم و نمک هستند، استفاده بیش از حد آن ها برای سلامتی مضر است. توصیه می شود که در زمستان با تهیه غذاهای سالم خانگی و پیروی از یک رژیم سالم از بروز اضافه وزن و چاقی جلوگیری نماید.


منبع: گومگ

نظر یا سوالی دارید؟
* نظر شما پس از تایید نمایش داده می شود.