نحوه مصرف پروتئین وی برای غیر ورزشکاران

نحوه مصرف پروتئین وی برای غیر ورزشکاران

مصرف پروتئین برای بدن انسان حیاتی است! همه ما به پروتئین نیاز داریم. صرف‌نظر از نوع بدن یا سبک زندگی، همه باید برای عملکرد بهتر بدن خود این درشت مغذی را روزانه مصرف کنیم. اهمیت بالای پروتئین به این معنی نیست که شما باید هر روز نوشیدنی پروتئینی بنوشید، نیاز اکثر مردم به پروتئین از طریق یک رژیم غذایی مناسب بر طرف می‌‌شود. بااین‌حال، ما گاهی برای تأمین میزان پروتئین موردنیاز خود به نوشیدن پروتئین وی نیاز داریم. مصرف پروتئین وی برای غیر ورزشکاران یک راه مؤثر برای افزایش مصرف پروتئین در این مواقع است. باید قبول کنیم در یک روز شلوغ کاری، درست‌کردن یک اسموتی پروتئینی راحت‌تر از درست‌کردن جوجه کباب است!

پروتئین وی در داروخانه روشا

شما چه ورزشکار باشید و چه هیچ نوع فعالیت فیزیکی در طول روز انجام ندهید، به مصرف پروتئین برای رشد و ترمیم سلول‌های بدن خود نیاز دارید. سؤالات بسیاری در زمینه نحوه مصرف پروتئین وی برای غیر ورزشکاران مطرح می‌شود. سؤال‌هایی از قبیل میزان مصرف پروتئین وی برای غیر ورزشکاران چه‌قدر است؟ آیا مصرف پروتئین وی بدون ورزش خطرناک است؟ در این مقاله به سؤال‌هایی پیرامون نحوه مصرف پروتئین وی برای غیر ورزشکاران پاسخ داده‌ایم.

پروتئین وی چیست؟

اسم پروتئین وی به گوش افراد زیادی آشنا است و آن‌ها بدون توجه به منبع تولید، این پروتئین را مصرف می‌کنند. گاهی نیز عدم آگاهی در این زمینه به افراد تصور اشتباهی درباره پروتئین وی می‌دهد. به‌عنوان‌مثال، آن‌ها بدون اطلاع درباره پروتئین وی اظهار و نظر کرده و خوردن این مکمل را خطرناک جلوه می‌دهند. درحالی‌که پروتئین وی به لحاظ ساختار و عملکرد با دیگر پروتئین‌های خوراکی تفاوتی ندارد. شیر از دو نوع پروتئین کازئین و وی تشکیل شده است. پروتئین وی را طی فرایندی از کازئین جدا کرده و به‌عنوان مکمل مصرف می‌کنند. پروتئین وی 9 آمینواسید ضروری بدن را دارد و از این نظر یک پروتئین کامل در نظر گرفته می‌شود. کاهش وزن و عضله‌سازی در ورزشکاران از دلایل عمده مصرف پروتئین وی است، اما تمام مزایای این پروتئین در این دو عملکرد خلاصه نمی‌شود!

خرید پروتئین وی ترک در داروخانه روشا

آیا مصرف پروتئین وی برای غیر ورزشکاران خطر دارد؟

انسان به میزان مشخصی در طول روز نیاز پروتئینی دارد و مصرف بی‌رویه پروتئین سلامت او را تحدید می‌کند. به‌عنوان‌مثال، مصرف کنترل نشده میزان پروتئین ریسک بیماری‌های کلیوی، ایجاد سنگ کلیه و فشار بر کبد را در افراد مصرف‌کننده افزایش می‌دهد. از طرف دیگر، پزشکان به افرادی که دچار سوءتغذیه هستند یا با بیماری سرطان دست‌وپنجه نرم می‌‌‌‌‌‌کنند، یک رژیم غذایی مملو از منابع پروتئینی تجویز می‌کنند. بخشی از این نیاز پروتئینی با نوشیدن شیک پروتئین وی برطرف می‌شود، اما افراد نباید منبع تأمین پروتئین بدن خود را به مصرف پروتئین وی محدود کنند. در این شرایط، بدن به همان اندازه به کربوهیدرات و چربی برای بهبود عملکرد خود نیاز دارد.

مشاوره خرید پروتئین وی کیو ان تی

استفاده از منابع پروتئینی متفاوت به دیگر نیاز‌های بدن انسان پاسخ می‌دهد؛ بنابراین مصرف پروتئین وی برای غیر ورزشکاران خطری ندارد و این مسئله کاملاً بستگی به رژیم غذایی این افراد دارد. به‌عبارت‌دیگر، مصرف پودر خوراکی پروتئین وی چیزی نیست که بدن در مواجه با آن احساس خطر کند. برخورد بدن با این پروتئین مشابه برخورد با پروتئین‌های دیگر است و چیزی که برای همه افراد خطر دارد، مصرف بیشتر یا کمتر پروتئین بر اساس میزان نیاز روزانه بدن است!

نحوه مصرف پروتئین وی برای غیر ورزشکاران به چه میزان است؟

ورزشکاران برای عضله‌سازی و افزایش مؤثر سنتر پروتئین، باید از نحوه مصرف پروتئین وی اطلاع داشته باشند، اما نحوه مصرف پروتئین وی برای غیر ورزشکاران از چه قواعدی پیروی می‌کند؟ شما با اهداف افزایش یا کاهش وزن ممکن است به سراغ این پودر پروتئینی خوراکی رفته باشید، اما این دلایل به این معنی نیست که اجازه دارید در میزان مصرف پروتئین زیاده‌روی کنید. بدن شما به میزان مشخصی پروتئین در طول روز نیاز دارد و بیشتر از آن به بدن آسیب‌های جدی وارد خواهد کرد. نیاز روزانه پروتئینی یک فرد معمولی ارتباط مستقیمی با وزن بدن او دارد. ما در افراد ورزشکار شاخص‌های میزان فعالیت، وزن بدن و اهدافی که دنبال می‌کند را برای تعیین نحوه مصرف پروتئین وی در نظر می‌گیریم، اما در افراد غیر ورزشکار میزان فعالیت فاکتور مناسبی نیست. وزن بدن یک فرد غیر ورزشکار تعیین‌کننده میزان پروتئین مصرفی او در طول روز است.

پروتئین وی ال اس پی

هر کیلوگرم از وزن بدن فرد نیاز پروتئینی او را مشخص می‌کند و نقصان کالری همیشه تعیین‌کننده جهت افزایش وزن یا کاهش وزن در افراد است. شما اگر با مصرف پروتئین وی بیش از نیاز روزانه خود کالری دریافت کنید، افزایش وزن را تجربه خواهید کرد و عکس این قضیه نیز درست است. یک فرد غیر ورزشکار با وزن 70 کیلوگرم به طور میانگین به 80 تا 90 گرم پروتئین نیاز در طول روز دارد. مصرف پروتئین وی یک راه آسان برای دریافت مقادیر کافی پروتئین است. یک پروتئین وی مرغوب فقط در یک وعده به بدن شما حدود 25 گرم پروتئین می‌رساند!

پروتئین وی را از مراکز معتبر بخواهید

افزایش رقابت در بازار فروش مکمل‌های ورزشی از دلایل اصلی وفور مکمل‌های تقلبی در بازار است. سودجویان سعی می‌کنند با استفاده از بسته‌بندی‌های به‌ظاهر معتبر و قیمتی پایین‌تر از انواع مکمل‌های اصلی، افراد را به خرید محصولات تقلبی خود ترغیب کنند. شناخت مکمل پروتئین وی اصل از انواع تقلبی آن کار آسانی نیست و اگر در انتخاب خود دقت کافی نداشته باشید، نه‌تنها پول خود را از دست داده‌اید، بلکه ماده مضری را به‌جای پروتئین وی وارد بدن خود کرده‌اید. به دلیل نظارتی که بر داروخانه‌ها وجود دارد، این مراکز برای خرید پروتئین وی معتبر هستند.

برای خرید پروتئین وی داروخانه آنلاین روشا می‌تواند انتخاب مناسبی باشد. این داروخانه با داشتن گواهی‌نامه‌های ISO 1004 و ISO 9001 یکی از مراکز معتبر و مطمئن خرید مکمل های ورزشی محسوب می‌شود.

منابع:

وب سایت نوتری بولت

وبلاگ داروخانه روشا