چگونه در خانه اسپری محافظ مو تهیه کنیم؟

چگونه در خانه اسپری محافظ مو تهیه کنیم؟

اگر شما هم به طور مرتب از اتو و سشوار استفاده می کنید، حتما متوجه صدمات وارد شده به موهایتان شده اید. استفاده از اسپری محافظ مو می تواند یکی از راه حال های مناسب برای محافظت از موهای در برابر گرما باشد. شما می توانید این اسپری های محافظتی را از فروشگاه ها تهیه کنید، اما اگر قصد دارید اسپری خود را در منزل و با استفاده از مواد طبیعی تهیه کنید، پیشنهاد می کنیم که در ادامه با گومگ همراه باشید.

تهیه اسپری محافظ مو ساده

این اسپری بسیار ساده است و شما می توانید آن را به راحتی و با کمترین هزینه در منزل تهیه کنید.

مواد لازم

 • یک مخزن اسپری خالی
 • ۱۷۷ میلی لیتر آب مقطر
 • ۲۴-۳۶ قطره روغن آووکادو

طرز تهیه

آب را درون بطری اسپری بریزید. شما می توانید از یک بطری پلاستیکی یا شیشه ای استفاده کنید اما اطمینان حاصل کنید که ظرف مورد نظر گنجایش مقدار آب را داشته باشد. فراموش نکنید که حتما بطری را با آب مقطر یا آب فیلتر شده پر کنید.

سپس ۲۴-۳۶ قطره روغن آووکادو را به اسپری اضافه نمایید. اگر موهای شما ضخیم هستند از روغن کمتر و در صورتی که موهای نازکی دارید از روغن بیشتری استفاده کنید. همچنین شما می توانید در صورت تمایل روغن های آفتاب گردان، آرگان و یا روغن آجیل ها را جایگزین روغن آووکادو کنید.

بعد از طی این مراحل درب بطری را ببندید و آن را به خوبی تکان دهید تا روغن و آب با یکدیگر ترکیب شوند. لازم است قبل از هر بار استفاده، این کار را تکرار کنید.

هنگامی که می خواهید اسپری محافظ مو را استفاده کنید، آن را به آرامی بر روی موهای خود اسپری نمایید و با استفاده از انگشتان یا یک شانه، موهای خود را به آرامی ماساژ دهید. در مرحله بعدی شما می توانید طبق معمول همیشه، موهایتان را با ابزارهای گرمایشی خشک نمایید و حالت دهید.

اسپری محافظ مو و نرم کننده

مواد لازم

 • یک قاشق غذاخوری (۱۳ گرم) روغن نارگیل
 • یک فنجان (۲۳۷ میلی لیتر) آب مقطر
 • چهار قطره روغن بادام
 • نرم کننده مو

طرز تهیه

برای تهیه این اسپری نیز لازم است شما یک بطری اسپری که به اندازه کافی حجم داشته باشد را انتخاب نمایید و آب مقطر خود را درون اسپری بریزید. توجه داشته باشید زمانی که آب را درون اسپری می ریزید ظرف شما کمی فضای خالی برای اضافه کردن سایر مواد داشته باشد.

روغن نارگیل و روغن بادام را به بطری خود اضافه کنید. توجه داشته باشید که روغن نارگیل را باید قبل از افزودن به بطری آب کمی گرم نمایید تا ذوب شود. در صورت تمایل می توانید روغن آرگان یا روغن انگور را جایگزین روغن بادام کنید.

هنگامی که آب و روغن ها را مخلوط کردید به اندازه یک چهارم از بطری را با نرم کننده پر کنید.

در پایان، بطری را به خوبی تکان دهید تا همه مواد با یکدیگر مخلوط شوند. به یاد داشته باشید که در هر بار استفاده باید اسپری را به خوبی تکان دهید.

قبل از آنکه موهای خود را سشوار کنید، اسپری را بر روی موهای خود بپاشید. دقت کنید که این اسپری باید از فاصله ۱۵ سانتی متری به موهای خود اعمال کنید و سپس موهایتان را خشک نمایید.

اسپری محافظ مو تهیه شده از روغن های اساسی

این اسپری از انواع روغن های موثر برای محافظت از مو تهیه می شود که می تواند موهای شما را خوشبو و نرم کند.

مواد لازم

 • یک قاشق چایخوری (۴.۵ گرم) روغن نارگیل
 • یک قاشق غذاخوری (۱۵ میلی لیتر) روغن بادام شیرین
 • دو قاشق چایخوری (۱۰ گرم) نرم کننده مو
 • یک فنجان (۲۳۷ میلی لیتر) آب مقطر
 • پنج قطره روغن مریم گلی
 • پنج قطره روغن شمعدانی

طرز تهیه

نیمی از آب را به درون بطری بریزید. برای نگهداری از این اسپری بهتر است از بطری های شیشه ای استفاده نمایید، چرا که به دلیل داشتن روغن های فراوان، این اسپری در ظروف پلاستیکی تجزیه می شود و ممکن است برای استفاده مناسب نباشد.

روغن نارگیل، روغن بادام شیرین و نرم کننده را به همراه روغن مریم گلی و روغن شمعدانی در باقی مانده آب ریخته و به خوبی مخلوط کنید و به درون بطری بریزید.

بطری را به خوبی تکان دهید تا همه مواد با یکدیگر مخلوط شوند. در نهایت این اسپری آماده استفاده است و شما می توانید آن را بر روی موهای خود اعمال نمایید و سپس طبق معمول همیشه با استفاده از خشک کن ها، موی خود را حالت دهید.


منبع: wikihow

نظر یا سوالی دارید؟
* نظر شما پس از تایید نمایش داده می شود.