صبحانه انگلیسی؛ طرز تهیه کامل با جدول ارزش غذایی

صبحانه انگلیسی؛ طرز تهیه کامل با جدول ارزش غذایی

صبحانه انگیسی یک صبحانه کامل است که نه تنها در بریتانیا، بلکه در بسیاری از نقاط دنیا طرفدار دارد. صبحانه انگلیسی از اجزای مختلفی تشکیل شده است که در این مطلب تمامی آن ها را توضیح داده و طرز تهیه آن را به همراه جدول ارزش غذایی با شما در میان خواهیم گذاشت.

صبحانه انگلیسی از ۵ تا ۷ بخش تشکیل شده است که بسته به مواردی که در آن قرار می دهند، صبحانه کامل یا غیر کامل نامیده می شود. البته در این مطلب تمامی ۷ مورد را با شما بررسی خواهیم کرد و آموزش می دهیم تا چیزی باقی نماند.

اجزای صبحانه انگلیسی

سوسیس

در انگلستان معمولا کیفیت سوسیس ها بسیار بالا است در بیشتر مواقع از سوسیس خوک برای تهیه صبحانه انگلیسی استفاده می شود. اما در صورتی که به این نوع سوسیس دسترسی ندارید، می توانید از سوسیس های دیگر استفاده کنید اما همیشه بالاترین کیفیت را انتخاب نمایید. انتخاب سوسیسی غیر از گوشت خوک تغییر چندانی در صبحانه انگلیسی نمی دهد، زیرا در خود این کشور هم بسیاری از افراد از سوسیس های دیگر استفاده می کنند.

بیکن

برای تهیه بیکن در صبحانه انگلیسی نباید از بیکن آمریکایی استفاده کنید. انگلیسی ها بیکن خود را دارند! در واقع تفاوت این دو در آن است که بیکن آمریکایی معمولا از گوشت شکم تهیه می شود اما بیکن انگلیسی از گوشت پشت تهیه میشود. بیکن انگلیسی بسیار شبیه به بیکن کانادایی است.

تخم مرغ

تخم مرغ هارا نیمرو شده در کنار صبحانه انگلیسی قرار می دهند و یکی از مهم ترین بخش های آن را تشیکل می دهد. دقت داشته باشید که زرده تخم مرغ را نباید هم بزنید و باید به شکل سالم سرو شود. همچنین اجازه ندهید خیلی سفت شود.

لوبیا

شاید بپرسید لوبیا چگونه می تواند در صبحانه خورده شود؟! باید بگوییم که دلیل آن فیبر و مواد مغذی آن می باشد. در صبحانه انگلیسی هیچ چیزی بی دلیل قرار نگرفته است. لوبیاها را می توانید با سس گوجه فرنگی به غذایتان اضافه کنید. استفاده از کنسرو لوبیا (چه خانگی و چه تجاری) در صبحانه انگلیسی مجاز است.

گوجه فرنگی

به هیچ عنوان از گوجه فرنگی های کنسروی و آماده استفاده نکنید و فقط استفاده از گوجه فرنگی های تازه مجاز است. گوجه ها را می توانید سرخ کنید تا کمی به رنگ قهوه ای در بیایند و بعد به صبحانه انگلیسی خود اضافه کنید.

قارچ

قارچ های تازه و برش خورده هم یکی دیگر از بخش های مهم صبحانه انگلیسی می باشند.

نان

نان تست شده را حتما در صبحانه انگلیسی خود داشته باشید. بهترین انتخاب استفاده از نان تست های معمولی است اما در صورتی که به این نوع نان دسترسی ندارید، می توانید از نان های دیگری هم استفاده کنید اما هرگز نمی توانند جای نان تست را بگیرند.

صبحانه انگلیسی سالم است؟

در واقع هیج جا چنین چیزی ذکر نشده است که این صبحانه سالم است! اما از بسیاری صبحانه های دیگر سالم تر است. در واقع صبحانه انگلیسی به خاطر خوشمزه بودن و کامل بودنش است که تا این حد معروف شده و طرفدار دارد. توصیه ما این است که این صبحانه را هر روز میل نکنید. به عنوان مثال صبح جمعه ها یک زمان مناسب برای صرف صبحانه انگلیسی است.

صبحانه انگلیسی ؛ طرز تهیه کامل با جدول ارزش غذایی
صبحانه انگلیسی یکی از پر طرفدار ترین صبحانه های جهان می باشد

طرز تهیه صبحانه انگلیسی

زمان مورد نیاز برای تهیه: ۳۵ دقیقه

ارزش غذایی صبحانه انگلیسی

کالری۱۱۵۳
کل چربی۷۲ گرم
چربی اشباع۲۶ گرم
کلسترول۵۴۴ میلی گرم
سدیم۲۲۵۶ میلی گرم
کربوهیدرات۵۰ گرم
پروتئین۵۹ گرم

مواد لازم صبحانه انگلیسی

 • ۴ عدد سوسیس
 • ۴ برش بیکن
 • ۱۷۰ گرم قارچ
 • ۱ فنجان لوبیای پخته شده
 • ۲ عدد گوجه فرنگی رسیده و از وسط نصف شده
 • یک مقدار نمک
 • چند عدد نان تست
 • ۴ عدد تخم مرغ بزرگ

روش تهیه صبحانه انگلیسی

 1. یک تابه را بر روی اجاق قرار دهید و سوسیس ها را با حرارت متوسط با روغن بپزید. هر طرف سوسیس ها ۱۰ دقیقه باید پخته شود.
 2. در حالی که سوسیس ها در حال پخته شدن هستند، قارچ ها و بیکن ها را به آن اضافه کنید. بیکن ها در هر طرف باید ۳ تا ۵ دقیقه سرخ شوند و قارچ ها هم تا زمانی که رنگشان به قهوه ای تغییر کند.
 3. هنگامی که سوسیس ها، بیکن ها و قارچ ها حاضر شدند، آن ها را در یک ظرف دیگر بریزید و روی آن ها را با فویل بپوشانید و در جایی قرار دهید ک سرد نشوند.
 4. یک کاسه کوچک بردارید و لوبیاها را تا دمای متوسط گرم کنید.
 5. مقداری روغن گیاهی به آن اضافه کرده و سپس نمک را به گوجه فرنگی ها اضافه کرده و به داخل کاسه سرازیر کنید!
 6. ۳ قاشق غذاخوری روغن به آن اضافه کنید و دما را بر روی متوسط قرار دهید تا خوب بپزند.
 7. نان ها ر با روغن سرخ کنید تا به رنگ قهوه ای در بیایند و سپس بر روی یک پارچه قرار دهید تا روغن آن ها گرفته شود.
 8. تخم مرغ ها را هم به صورت نیمرو آماده کنید.
 9. اکنون تمام اجزا را در کنار یکدیگر سرو کنید. از اینجا به بعد را به خودتان می سپاریم!
نظر یا سوالی دارید؟
* نظر شما پس از تایید نمایش داده می شود.