جلو بازو لاری دمبل چکشی

نحوه انجام صحیح جلو بازو لاری دمبل چکشی

جلو بازو لاری دمبل چکشی حرکتی است که روی میز لاری و با استفاده از دمبل انجام می شود. هدف از اجرای این تمرین تقویت عضلات دو سر بازویی (جلو بازو) است که عضله ساعد را نیز درگیر می کند. حرکت نام برده تک مفصلی بوده و ورزشکاران مبتدی نیز می توانند آن را اجرا کنند. برای آموزش کامل این تمرین می توانید این مقاله را تا پایان دنبال کنید. با گومگ همراه باشید.

نام حرکتجلو بازو لاری دمبل چکشی (Dumbbell Hammer Preacher Curl)
نوع ورزشقدرتی
تجهیزات مورد نیازدمبل
عضلات هدفجلو بازو (دو سر بازویی)
عضلات ثانویهعضله ساعد
نوع حرکتتک مفصلی
سطحمبتدی

جلو بازو لاری دمبل چکشی چیست؟

جلو بازو لاری دمبل چکشی یا Dumbbell Hammer Preacher Curl یک تمرین مناسب برای تقویت عضله جلو بازو است. اگر سعی دارید عضله جلوی بازوی خود را تقویت کنید به شما پیشنهاد می کنیم که حرکات جلو بازو متنوع، با دامنه های حرکتی مختلفی را انجام دهید تا سریعتر و بهتر نتیجه بگیرید.

این تمرین بر روی میز لاری انجام می شود. استفاده از میز کمک می کند که حرکت خود را کنترل کرده و تمرکز بیشتری داشته باشید. همچنین به دلیل داشتن دامنه حرکتی ثابت و متعادل آسیب دیدگی این تمرین بسیار کم است. این حرکت را می توانید در برنامه های تقویت بازو، بالاتنه، قدرتی و فول بادی قرار دهید.

نحوه انجام

وزنه مورد نظر خود را انتخاب کنید و پشت میز لاری بنشینید. بدن خود را به صورت صاف نگه داشته و دست خود را روی میز قرار دهید. کف دست ها باید رو به روی هم باشند. نفس عمیقی بکشید و به آرامی دمبل را از بدن خود دور کنید. پس از صاف شدن بازو و احساس کشیدگی در قسمت جلو بازو، دمبل را مجدد به طرف خود بکشید. تمرین را به تعداد دلخواه ادامه دهید.

نکات مهم در انجام این تمرین

  • آرنج خود را کامل صاف نکنید.
  • برای رسیدن به نتیجه بهتر، تمرین را به آرامی و با تمرکز انجام دهید.
  • بدن خود را در طول تمرین صاف نگه دارید و مراقب وضعیت شانه ها باشید.
  • قبل از انجام حرکت، بدن خود را گرم کنید.
نظر یا سوالی دارید؟
* نظر شما پس از تایید نمایش داده می شود.