روش های موثر مراقبت از موهای رنگ شده

روش های موثر مراقبت از موهای رنگ شده

هیچ چیز بدتر از این نیست که پس از هزینه های فراوان برای انجام رنگ موهای جدید پس از گذشت یک هفته به دلیل مراقبت های ناصحیح، رنگ موی شما از بین برود. موهای بلوند، مشکلی، شرابی یا حتی آبی نیاز به مراقبت و توجه دارند تا در مدت زمان بیشتری ماندگار باقی بمانند. در ادامه می خواهیم نکاتی را برای افزایش دوام رنگ مو به شما بیاموزیم.

بعد از رنگ شدن موها تا ۷۲ ساعت از شستن آن ها خودداری کنید

هنگامی که موهای شما رنگ می شود، رنگ به لایه بیرونی مو که کوتیکول نام دارد نفوذ می کند. اگر شما موهای خود را پس از رنگ شدن، خیلی سریع با شامپو شستشو دهید، ساقه موی شما رنگ را از دست می دهد. بنابراین بهتر است پس از انجام رنگ، کمی صبر کنید و موهای خود را با شامپو نشویید تا رنگدانه ها به خوبی در ساقه مو نفوذ کرده و رنگ موی ماندگار تری داشته باشید.

از شامپوهای بدون سولفات استفاده کنید

سولفات نوعی ماده شوینده است که در بسیاری از محصولات مراقبتی یافت می شود. این ماده باعث تولید کف در شامپوها و نرم کننده ها می شود. استفاده از این ماده باعث از بین رفتن چربی و رطوبت مو می شود و این موضوع به رنگ موی شما آسیب می زند. اگر می خواهید رنگ موی بادوامی داشته باشید باید از شامپوها و نرم کننده های بدون سولفات استفاده نمایید.

از نرم کننده استفاده کنید

استفاده از نرم کننده ها در هنگام شستشوی موهای رنگ شده می تواند باعث درخشش بیشتر شده و مقاومت رنگ مو را افزایش دهد.

از شستشن موهای خود با آب گرم خودداری کنید

استحمام با دوش آب گرم ممکن است بسیار لذت بخش باشد اما این موضوع برای رنگ موی شما گزینه مناسبی نیست. شستشوی موها با آب داغ می تواند باعث پاک شدن رنگ مو از روی ساقه ها شود و در هنگام شستشوی مو، رنگ توسط شامپو پاک می شود. به همین دلیل توصیه می شود برای جلوگیری از این اتفاق، موهای خود را با آب سرد بشویید. آب سرد به حفظ رطوبت پوست سر کمک کرده و از ساقه های مو محافظت می کند.

همچنین بخوانید

فواید شگفت انگیز روغن جوجوبا برای مو
روغن رزماری برای ریزش مو؛ تحقیقات، نحوه استفاده و تاثیرات آن
مراقبت های خانگی از مو که باعث می شوند موهایی سالم، براق و زیبا داشته باشید

موهای خود را کمتر بشویید

شستشوی موها به صورت روزانه می تواند باعث جلوگیری از ماندگاری رنگ مو شود. این کار چربی طبیعی و رطوبت موجود را از بین می برد و باعث کاهش عمر رنگ موی شما می شود. بهتر است موهای خود را حداقل ۲-۳ بار در هفته بشویید تا عمر رنگ موی شما افزایش یابد.

بهتر است از شامپوهای رنگ مو استفاده کنید

اگر رنگ موی شما کمرنگ شده است، بهتر است از شامپوهای رنگ کمک بگیرید. این شامپوها می توانند با کمترین هزینه نیاز شما به سالن های آرایشی را کاهش دهند و از بروز آسیب شدید به موها جلوگیری می کنند. این روش کمک می کند تا رنگ مویتان تازه شده و براقیت لازم را به دست آورد.

از موهای خود مراقبت کنید

موهای رنگ شده به دلیل آن که تحت تاثیر مواد شیمیایی قرار گرفته اند بسیار آسیب پذیر هستند. برای جلوگیری از آسیب های وارده و نیز رساندن مواد مغذی، آبرسانی و محافظت بیشتر از موها، بهتر است از روش های مناسب استفاده کنید. از ماسک های مناسب کمک بگیری و موهای خود را از قرار گرفتن در معرض اشعه خورشید محافظت کنید. نور خورشید باعث کمرنگ شدن رنگ مو می شود.

قبل از حالت دهنده های گرمایشی مو از اسپری محافظ استفاده کنید

گرما باعث از بین رفتن رنگ و رطوبت موها می شود. برای جلوگیری از بروز این مشکل بهتر است در حین استفاده از وسایل گرمایشی مانند سشوار و اتوی مو، از اسپری های محافظتی استفاده کنید. این نوع اسپری ها باعث کاهش خطر از بین رفتن رطوبت شده و موهای شما را صاف می کنند و باعث حفظ رنگ موی شما می شوند.

از برخورد کلر با موهایتان جلوگیری کنید

کلر یک ماده شیمیایی است که در استخرها مورد استفاده قرار می گیرد. این ماده به طور حتم باعث از بین رفتن رنگ موی شما می شود و به رنگ موهای بلوند آسیب جدی وارد می کند. بنابراین اگر موهای خود را رنگ کرده اید و قصد رفتن به استخر دارید، حتما از کلاه شنا استفاده کنید. از مرطوب کننده های موجود در بازار برای نرم کردن موها استفاده کنید. هر کاری که مانع از نفوذ کلر به موهایتان می شود را امتحان کنید.


منبع: theeverygirl

نظر یا سوالی دارید؟
* نظر شما پس از تایید نمایش داده می شود.