تکنیک های بسیار موثر برای حفظ انگیزه در زندگی

تکنیک های بسیار موثر برای حفظ انگیزه در زندگی

گاهی ممکن است انگیزه خود را برای ادامه زندگی از دست بدهید. رسانه ها و آموزش و پرورش نقش مهمی در ایجاد یک دنیای شاد و افزایش انگیزه در زندگی دارند. گاهی ممکن است زندگی شما با فراز و نشیب های فراوانی همراه باشد و مشکلات سخت و دردناکی را تجربه کنید. بیکاری، کمبود رفاه اجتماعی و بی هدف بودن می توانند باعث ایجاد افسردگی و کاهش انگیزه در زندگی باشند. اگر می خواهید انرژی و انگیزه لازم برای ادامه زندگی را به دست آورید، به تکنیک ها و نکات ارائه شده در این مقاله توجه کنید.

خوب بخوابید

به طور حتم، خوابیدن به اندازه کافی در طول شبانه روز می تواند یکی از راه های افزایش خوشبینی در زندگی شما باشد. روش هایی را فرا بگیرید که با به کار گیری آن ها بتوانید مشکلات خواب خود را درمان کنید و در رخت خواب زودتر و طولانی تر بخوابید. در طول روز حتما یک خواب کوتاه داشته باشید.

برای بهتر خوابیدن، مقالات زیر را از دست ندهید

۷ دلیل بی خوابی در شب که نباید آن ها را نادیده بگیرید
چگونه کمتر بخوابیم؛ ۱۸ راهکار برای بهتر خوابیدن
خواب عمیق می تواند به کاهش اضطراب کمک کند
طب فشاری: ۵ نقطه از بدن که با فشار آن ها به خواب می روید

غذاهای سالم بخورید

همانطور که می دانید، مصرف غذاهای سالم با سلامتی ارتباط مستقیمی دارد. اگر به دنبال مثبت بینی و افزایش انگیزه در زندگی خود هستید، بهتر است تناسب اندام را جدی بگیرید و بدن خود را دوست داشته باشید. این کار به شما کمک می کند تا روحیه بهتری داشته و احساس مثبت تری داشته باشید.

تکنیک های بسیار موثر برای حفظ انگیزه در زندگی

نوشتن را تمرین کنید

گاهی اوقات نوشتن و یادداشت کردن از بهترین روش ها برای آزاد کردن افکار منفی است. اگر احساس افسردگی و بی انگیزگی می کنید، بهتر است یک دفترچه یادداشت یا دفتر خاطرات تهیه کنید و به نوشتن احساسات خود در آن بپردازید. به محض اینکه به انجام این کارها عادت کنید، افکار منفی در ذهن شما متوقف خواهند شد و شما احساس سلامتی و روحیه بهتر را تجربه خواهید کرد.

ورزش کنید

در واقع انجام ورزش بخش مهمی در درمان افسردگی و کاهش انگیزه زندگی است. شما می توانید به یک باشگاه بروید و با انجام تمرینات ورزشی از زندگی خود لذت ببرید. اگر برای رفتن به باشگاه فرصت کافی ندارید می توانید تمریناتی مانند دویدن را امتحان کنید.

برای شروع ورزش، توصیه می کنیم از برنامه تمرینی های زیر استفاده نمایید

برنامه بدنسازی حجمی سه روز در هفته برای تازه کارها
برنامه بدنسازی ماه اول برای آن ها که می خواهند قدرتمند شروع کنند
برنامه بدنسازی حجمی طبیعی با رشد فوق العاده عضلات
برنامه بدنسازی حجمی برای شروع افراد مبتدی

به هوا خوری بروید

این روش بسیار کم هزینه و موثر است. خارج شدن از منزل و رفتن به پیاده روی می تواند واقعا سودمند باشد. شما در یک روز آفتابی با خارج شدن از منزل و قدم زدن می توانید احساسات مثبت در خود را تقویت کنید. اگر با مشکلات بدی در زندگی خود مواجه شده اید، یک جفت کفش ورزشی برداری و به پیاده روی بروید. این برنامه رایگان و ساده می تواند به بهبود روحیه شما کمک کند.

آنچه را که باعث آزار شما می شود کنار بگذارید

در برخی موارد که شما از زندگی متنفر هستید و دچار بدبینی می باشید، انجام بعضی کارها ممکن است باعث احساسات منفی در شما شود. به عنوان مثال اگر از اختلال وسواس مقایسه ای رنج می برید (یعنی با وسواس به بررسی زندگی دوستان موفق خود می پردازید) بهتر است استفاده از رسانه های اجتماعی مانند فیسبوک و توییتر را متوقف کنید. رسانه های اجتماعی می توانند یک روش فوق العاده برای برقراری ارتباط باشند اما در برخی موارد، این محیط ها بسیار سمی بوده و شما را عصبی می کنند.

با خودتان مهربان باشید

زندگی کوتاه است اما شما می توانید با انجام برخی رفتارهای ساده، این دوران کوتاه را برای خود لذت بخش کنید. شما می توانید به دیدن فیلم های جذاب بپردازید و برای آنکه انرژی مثبت خود را افزایش دهید، خودتان را به خوردن یک بستنی و دیدن یک برنامه تلویزیونی جذاب در رخت خواب دعوت کنید. ناخن های خود را سوهان بکشید و برای انجام کارهایی که سزاوار آن ها هستید و باعث ایجاد احساس خوشحالی در شما می شود بپردازید.

برنامه ریزی کنید

یک راه حل عالی برای تغییر در زندگی این است که کارهای خود را ساماندهی کنید. بهتر است آخر هفته ها را در خانه بمانید و از انجام کارهای غیر ضروری خودداری نمایید. نیازی نیست که روزهای تعطیل را به انجام کارهای خانه داری بپردازید، اما می توانید با مرتب کردن خانه و انجام برخی کارهای ساده، مثبت اندیشی را تمرین کنید.

کارهای خیریه انجام دهید

کمک کردن به دیگران و انجام رفتارهای انسانی می تواند یکی از راه های مناسب برای افزایش انگیزه در شما باشد. شما می توانید به صورت داوطلبانه به انجام کارهای نیکوکارانه بپردازید. چنین فعالیت هایی می توانند تاثیر مثبتی در جهان داشته باشند و این انرژی مثبت به زندگی شما باز خواهد گشت.


منبع: lifehack

نظر یا سوالی دارید؟
* نظر شما پس از تایید نمایش داده می شود.