مصرف آسپرین می تواند سرطان را تا ۲۰ درصد شکست دهد

مصرف آسپرین می تواند سرطان را تا ۲۰ درصد شکست دهد

بر اساس نتایج یک مطالعه، اگر بیماران مبتلا به سرطان به عنوان بخشی از درمان خود از آسپرین استفاده کنند، با کاهش ۲۰ درصدی خطر مرگ بر اثر این بیماری مواجه خواهند شد.

محققان دانشگاه کاردیف به بررسی دقیق ۱۱۸ مطالعه ای که پیشتر بر روی بیماران مبتلا به سرطان انجام شده اند پرداختند. آن ها نتایج این تحقیقات را جمع بندی کردند و دریافتند که در مجموع نزدیک به ۲۵۰,۰۰۰ بیمار مبتلا به ۱۸ نوع سرطان که از آسپرین استفاده می کردند، با کاهش تقریبی ۲۰ درصدی مرگ و میر ناشی از سرطان روبرو شده اند.

همچنین بخوانید: بیماری لوپوس؛ انواع، دلایل، علائم و درمان

در این بررسی گفته شده است كه مدارك موجود در مورد كارآیی و ایمنی استفاده از آسپرین برای کاهش خطر سرطان مصرف آن را توجیه می كند. این دارو می تواند خطر طیف وسیعی از سرطان ها را کاهش دهد و بیماران باید از این امر مطلع شوند.

پیتر الوود، نویسنده ارشد این مقاله و استاد دانشگاه می گوید: تیم تحقیقاتی من در سال های اخیر تحت تأثیر عملکرد آسپرین بر روی مکانیسم های بیولوژیکی مربوط به سرطان قرار گرفته ایم و به نظر می رسد این تاثیر در بسیاری از سرطان های مختلف یکسان باشد.

مصرف آسپرین می تواند سرطان را تا ۲۰ درصد شکست دهد
کاهش خطر سرطان با مصرف آسپرین

وی افزود: به طور كلی، ما دریافتیم كه در هر زمانی که سرطان تشخیص داده می شود، اگر مصرف آسپرین شروع شود می تواند احتمال زنده ماندن بیمار را تا حدود ۲۰٪ افزایش دهد.

این تیم همچنین خطرات مصرف آسپیرین را نیز در نظر گرفتند و گزارش کردند که تعداد کمی از بیماران دچار خونریزی شده اند، اما هیچ شواهدی از مرگ بیماران به دلیل خونریزی بیش از ناشی از مصرف آسپرین گزارش نشده است.

الوود می افزاید: تحقیقات ما نشان می دهد که آسپیرین نه تنها به کاهش خطر مرگ کمک می کند، بلکه نشان می دهد که باعث کاهش شیوع سرطان در بدن فرد نیز می شود.

بیشتر بخوانید: بیماری پای ورزشکار چیست؟ علائم، دلایل، درمان و پیشگیری

این گروه تحقیقاتی می گوید که اکنون شواهد قابل توجهی وجود دارد که نشان می دهد میزان کاهش مرگ و میر در بیماران مبتلا به سرطان که آسپرین مصرف می کنند قابل توجه است و به نظر می رسد که این مزیت فقط به یک یا چند سرطان محدود نمی شود.

الوود افزود: بنابراین به نظر می رسد که آسپرین به عنوان درمان کمکی سرطان باید مورد توجه قرار گیرد.

وی خاطرنشان كرد: با این حال، ما همچنین باید تأكید كنیم كه آسپرین جایگزینی برای درمان های دیگر سرطان نیست و نباید بدون در نظر گفتن تشخیص پزشک از آسپرین مصرف شود.

منبع: india

نظر یا سوالی دارید؟
* نظر شما پس از تایید نمایش داده می شود.