راهنمای کامل انتخاب رژ لب مناسب برای هر سبک آرایش

راهنمای کامل انتخاب رژ لب مناسب برای هر سبک آرایش

انتخاب رنگ رژلب آنقدرها هم کار سختی نخواهد بود اگر با اصول هر سبک آرایشی آشنا باشید. در سبک‌های مختلف آرایش، رژ لب ابزاری مهم خواهد بود که می‌تواند بخش‌های مختلف صورت را متناسب کند.

اما آیا می‌دانید کدام رنگ از رژلب را برای سبک‌های مختلف آرایش انتخاب کنید؟ آیا می‌دانید در کدام سبک‌های آرایشی تمرکز روی لب‌ها است؟

انتخاب رنگ رژلب مناسب سبک‌های مختلف آرایش

شاید شما هم مانند خیلی از خانم‌ها، چند رنگ رژلب روی میز آرایش خود داشته باشید. اما استفاده از رژلب قرمز برای همۀ سبک‌های آرایش مناسب نیست. به‌عنوان‌مثال، در یک دورهمی شاید بهتر باشد از سبک آرایش اسموکی استفاده کنید، این در حالی است که مناسب‌ترین سبک آرایش برای جلسه‌های رسمی و کاری، آرایش نود و لایت است. در ادامه به شما آموزش می‌دهیم چطور بهترین رنگ رژ لب را برای آرایش خود انتخاب کنید.

رنگ رژلب در آرایش Nude

در آرایش نود، ظاهر طبیعی افراد حفظ می‌شود، بنابراین همواره از رنگ‌هایی از ابزار آرایشی در این سبک استفاده می‌شود که به رنگ طبیعی بخش‌های صورت نزدیک‌تر هستند. به‌همین‌دلیل نیز به این سبک آرایش، سبک آرایشی مینیمال نیز گفته می‌شود.

رنگ رژلب در آرایش نود بیشتر شامل رنگ‌های گرم و خنثی است که تناژ رنگی آن‌ها بیشترین شباهت را به رنگ طبیعی لب‌های فرد دارند. جالب است بدانید که در 80% موارد، در این سبک آرایشی از تینت لب یا برق‌لب استفاده می‌شود.

رنگ رژلب در آرایش HD

در آرایش HD از لوازم آرایشی استفاده می‌شود که قابلیت بازتاب یا پخش‌کنندگی بالای نور را دارند. در این سبک آرایش، صورت واضح و درخشان است و معمولا از محصولات درخشان نیز استفاده خواهد شد.

رنگ رژلب در آرایش HD بیشتر شامل رنگ‌های گرم و ملایم مانند صورتی کم‌رنگ، قرمز کم‌رنگ، گلبهی و رنگ‌های نود است. باتوجه‌به اینکه در سبک آرایش HD تمرکز روی روشن و درخشان بودن تمام اجزای صورت است، بنابراین رژ لب‌ها نیز باید درخشان باشند.

راهنمای کامل انتخاب رژ لب مناسب برای هر سبک آرایش

رنگ رژلب در آرایش Matte

سبک آرایش Matte مناسب کسانی است که پوستی چرب و براق دارند، از طرفی می‌توان از این سبک آرایش برای سفر به مناطقی با آب‌وهوایی مرطوب نیز استفاده کرد. لازم است بدانید که در سبک مات نباید از لوازم آرایشی استفاده کرد که قابلیت پخش نور را داشته یا به‌عبارتی براق هستند.

بهترین رنگ رژلب برای آرایش مات، استفاده از رژ لب‌هایی با رنگ مایل به صورتی و رنگ‌های نود است. رنگ‌ رژلب در این سبک آرایش باید نسبتا گرم و کم‌رنگ باشد. بنابراین بهترین پیشنهاد رنگ رژلب برای سبک آرایش مات، قرمز کم‌رنگ، نارنجی کم‌رنگ، گلبهی کم‌رنگ و صورتی کم‌رنگ خواهد بود.

رنگ رژلب در آرایش لایت یا اروپایی

در آرایش لایت که به سبک آرایش اروپایی نیز شهرت دارد، معمولا از کرم‌پودر، زیرسازی و پرایمر خیلی کم استفاده می‌کنند یا اصلا استفاده نمی‌شود. در این سبک، تلاش می‌شود تا ظاهر پوست سنگین به‌نظر نرسد، بنابراین این سبک برای جلسه‌های رسمی و کار انتخابی فوق‌العاده خواهد بود.

رنگ رژلب در سبک آرایش لایت یا اروپایی بیشتر مایل به صورتی‌ کم‌رنگ و قرمز بسیار کم‌رنگ است. لازم است بدانید که در این سبک آرایش، حدود 70% از افراد استفاده از تینت لب و برق‌لب را ترجیح می‌دهند.

رنگ رژلب در آرایش عروس

یکی از مشخصه‌های اصلی آرایش عروس، سنگین بودن آرایش است. بنابراین در این روش از Makeup سنگین و در واقع از گریم استفاده می‌شود. به‌صورتی‌که ممکن است برخی از اجزای صورت مانند بینی در اثر آرایش سنگین، تغییرات زیادی داشته باشند. در سبک آرایش عروس، تمرکز روی چشم‌ها و لب‌ها است و تلاش می‌شود تا این بخش‌های صورت آرایش بیشتری داشته باشند.

رنگ رژلب در سبک آرایش عروس به‌دلیل تمرکز بالا روی لب‌ها از بین رنگ‌های قرمز پُررنگ، صورتی پُررنگ، گلبهی پُررنگ و کالباسی یا گوشتی پُررنگ انتخاب می‌شود.

رنگ رژلب در آرایش اسموکی

آرایش اسموکی یکی از بهترین سبک‌های آرایش برای مهمانی‌ها و دورهمی‌های دوستانه است. در این سبک آرایش، تمرکز روی چشم‌ها است، بنابراین نباید آرایش بخش‌های دیگر صورت این تمرکز را از روی چشم‌ها بردارد.

رنگ رژلب در آرایش اسموکی باید به‌نوعی نزدیک به رنگ‌ لب‌های شخص باشد. بهترین‌ رنگ رژلب برای این سبک آرایشی، رنگ‌های نود، رنگ‌های گرم و به‌شدت ملایم و کم‌رنگ مانند رنگ‌های نارنجی کم‌رنگ، صورتی کم‌رنگ، قهوه‌ای کم‌رنگ، قرمز خیلی کم‌رنگ و گلبهی کم‌رنگ خواهد بود.

رنگ رژلب در آرایش عربی و خلیجی

سبک‌های آرایش عربی و خلیجی بسیار به‌هم شباهت دارند با این تفاوت که آرایش در سبک عربی کمی غلیظ‌تر از آرایش خلیجی است. در این دو سبک، تمرکز روی تمامی اجزای صورت است، بنابراین معمولا آرایشی غلیظ برای چشم‌ها و لب‌ها انجام می‌شود.

با‌توجه‌به آرایش سنگین روی تمام اجزای صورت، بهترین رنگ رژلب برای سبک آرایش عربی و خلیجی رنگ‌های به‌شدت گرم و پُررنگ مانند قرمز، زرشکی، قهوه‌ای و جگری خواهند بود.

راهنمای کامل انتخاب رژ لب مناسب برای هر سبک آرایش

رنگ رژلب در آرایش کلاسیک یا هالیوودی

سبک آرایش کلاسیک که به آن هالیوودی نیز گفته می‌شود، یکی از سبک‌های خاص است که در آن تمرکز روی تمام صورت بوده اما تلاش می‌شود لب‌ها بیشتر جلوه کنند. در سبک آرایش کلاسیک یا هالیوودی تمامی اجزای صورت به‌صورتی آرایش می‌شوند که کاملا با هم متناسب بوده و یکدیگر را تکمیل کنند.

رنگ رژلب برای سبک آرایش کلاسیک یا هالیوودی باید از تناژ رنگ‌های گرم و پُررنگ انتخاب شود. یکی از بهترین رنگ‌های رژ لب برای این سبک آرایشی، رژلب‌های قرمز پُررنگ و بسیار گرم است.

رنگ رژلب در آرایش مینرال یا طبیعی

همان‌طور که از نام این سبک آرایشی مشخص است، می‌توانید انتظار سبک‌ترین نوع آرایش را داشته باشید. در سبک آرایش مینرال یا طبیعی همواره از لوازم آرایشی بدون سرب و ترجیحا از لوازم آرایشی اُرگانیک استفاده می‌شود. در این سبک آرایش، تمرکز روی تمام اجزای صورت است.

رنگ رژلب برای سبک آرایش مینرال یا طبیعی در 95% موارد از بین رنگ‌های نود و نزدیک به رنگ لب‌ها استفاده می‌شود. بهترین رنگ‌ها برای رژلب در این سبک می‌توانند گلبهی بسیار کم‌رنگ، صورتی بسیار کم‌رنگ، رنگ‌های نود و رنگ‌های نزدیک به رنگ لب باشند.

رنگ رژلب در آرایش فانتزی

سبک آرایشی فانتزی که در آن از رنگ‌های متنوع برای آرایش لب ها و چشم‌ها استفاده می‌شود یکی از سبک‌های مورد علاقۀ نوجوان‌ها است. در این سبک از رنگ‌های فانتزی و متفاوتی که در هیچ سبک دیگری از آرایش از آن استفاده نمی‌شود، بهره می‌برند.

رنگ رژلب در سبک آرایش فانتزی معمولا از بین رنگ‌های گرم و سرد و نود و فانتزی مانند نارنجی، اخرایی، بنفش، آبی و طلایی انتخاب می‌شود.

رنگ رژلب در آرایش یخی یا سرد

همان‌طور که از نام این سبک آرایش مشخص است، در آن از رنگ‌های سرد برای آرایش صورت استفاده می‌شود. رنگ رژلب مناسب سبک آرایش یخی یا سرد، رنگ‌های آبی، بنفش کم‌رنگ، فیروزه‌ای، سبز کم‌رنگ و سبز مایل به آبی است.

رنگ رژلب در آرایش طلایی یا گلدن

در سبک آرایش طلایی یا Golden برای آرایش بخش‌های مختلف صورت از رنگ طلایی استفاده می‌شود. بنابراین بهترین رنگ رژلب در این سبک، طلایی یا زرد است.

رنگ رژلب در سبک‌های مختلف آرایش

وقتی برای هر مراسمی از سبک مناسبی از آرایش استفاده کنید، قطعا به چند رنگ متفاوت از رژ لب نیاز دارید. رژلب‌های مناسب هر آرایش، آن سبک را خاص و ویژه می‌کنند. حالا که با تاثیر رنگ رژلب در سبک‌های آرایش آشنا شده‌اید، پیشنهاد می‌شود تنوع رنگی بسیار بالای رژلب جامد فروشگاه آنلاین مدیسه را در آدرس https://www.modiseh.com/category-lipstick/ و رژلب های مایع را اینجا بررسی کنید. قطعا می‌توانید از میان برندهایی معتبر، بهترین رنگ‌ها را انتخاب کنید.

نظر یا سوالی دارید؟
* نظر شما پس از تایید نمایش داده می شود.